Minuta ze świętym - św. Łucja z Syrakuz

Minuta ze świętym - św. Łucja z Syrakuz

Pochodziła z bardzo bogatej rodziny. Będąc jeszcze dzieckiem wpadała na szalony pomysł i złożyła w  tajemnicy śluby czystości. To był początek trudnej historii.

Próbowano ją od nich odwieść, ale bezskutecznie. Łucja była nieugięta. Kiedy matka zaaranżowała małżeństwo Łucji z młodzieńcem tego samego stanu, ta odmówiła.

DEON.PL POLECA

Odtrącony kandydat postanowił się zemścić. Doniósł władzom, że dziewczyna jest chrześcijanką. Zaaresztowana i torturowana Łucja odmówiła porzucenia swej wiary. Mocą wyroku miała być zamknięta w domu publicznym i zmuszona do prostytucji. Wtedy - by się oszpecić - wydłubała sobie oczy. Została ścięta mając 23 lata.

Kto z nas jest gotów oddać swoje życie za wiarę albo walczyć o czystość? Dzisiaj chrześcijanie często unikają tematu seksualności i czystości właśnie, bo nawet jeśli wierzą, że katolickie spojrzenie na te sfery ma sens, to trochę się wstydzą reakcji otoczenia.

Wierność i czystość to naprawdę piękna sprawa. Nie bójmy się o nie walczyć i nie wstydźmy się o tym głośno mówić. To nie są powody do wstydu. Wręcz przeciwnie - do dumy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Minuta ze świętym - św. Łucja z Syrakuz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.