Modlitwa o siłę i mądrość w trudnościach i niepowodzeniach

Modlitwa o siłę i mądrość w trudnościach i niepowodzeniach
Fot. Eric Wardak / Unsplash
Modlitwa Codzienna / mł

Gdy życie jest pełne przykrych niespodzianek, nawet najbardziej wytrwali mogą czuć zniechęcenie i brak siły. Gdy trudności nas przerastają, wtedy jest czas, by zwrócić się po pomoc do Boga, który chce nas wspierać, gdy doznajemy niepowodzeń i odnosimy porażki.

Jeśli czujesz, że przytłacza cię twoja codzienność, a trudności zaczynają przerastać twoje możliwości, pomódl się ta modlitwą.  

Modlitwa o siłę i mądrość w trudnościach i niepowodzeniach


Panie Boże, Stwórco wszystkiego, co żyje! Twoja moc sprawiła, że istnieje świat i że ja także istnieję. Tak dobrze jest wiedzieć, że stworzyłeś mnie na swój obraz i podobieństwo, że jestem Twoim dzieckiem. Bardzo Ci za to dziękuję.

Ojcze, wiem, że mam z pokorą i zaufaniem znosić wszelkie życiowe przeciwności. Wiem, że niezależnie od położenia mam za wszystko Ci dziękować i dbać o prawdziwą radość serca. Ale Ty dobrze mnie znasz i wiesz, że czasami wcale tego nie potrafię. Zdarza się, że za łatwo się poddaję, a dziś jest mi wyjątkowo trudno.

Otwieram dzisiaj moje serce na Twoje działanie. Proszę, wlej we mnie choć odrobinę siły, która pomoże mi się zmierzyć z tym, co mnie czeka. Niech  Duch Święty, który we mnie mieszka, wlewa w moje serce mądrość i męstwo potrzebne do znoszenia i rozwiązywania wszelkich problemów. Pomóż mi nie zbłądzić, nie pogubić się w chaosie zdarzeń i własnych myśli. Pomóż mi mniej analizować, mniej się martwić, a więcej Tobie ufać. Daj mi łaskę zaufania Twojej woli.

Ty wiesz, że chcę radzić się Ducha Świętego w każdej mojej życiowej sprawie, małej i dużej. Wiem, że On napełni mnie darami, które będą mi potrzebne do rozwiązania wszelkich życiowych węzłów. Ufam Twojej dobroci, mądrości i mocy. Ufam, że z Tobą dam sobie radę ze wszystkim, co teraz mnie przytłacza i przerasta. Amen.

 

DEON.PL POLECA

Źródło: Modlitwa Codzienna / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
  • Dlaczego wierzący musi znać i cenić swoją wartość?
  • W jaki sposób spowiedź wpływa na nasze relacje z ludźmi?
  • Jak uniknąć toksycznej relacji z kierownikiem duchowym?
  • Jak znajdować sens w cierpieniu?
  • W czym tkwi niebezpieczeństwo posiadania?
  • ...

Skomentuj artykuł

Modlitwa o siłę i mądrość w trudnościach i niepowodzeniach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.