Adam Szustak OP: Ogarnęła mnie taka ciemność, że byłem przekonany, że to koniec

Adam Szustak OP: Ogarnęła mnie taka ciemność, że byłem przekonany, że to koniec
Adam Szustak OP. Źródło: Langusta na palmie / YouTUbe.com
Langusta na palmie / YouTube.com / mł

- Szatan ci podpowiada: tak będzie zawsze, będzie tylko gorzej, nigdy się z tego nie podniesiesz, nigdy z tego nie wyjdziesz, zawsze będzie źle. To jest nieprawda! Oszustwo, wierutne kłamstwo, w które nie wolno ci wierzyć - mówi o. Adam Szustak OP w najnowszym "Nocnym Vlogu". 

W opublikowanym na kanale "Langusta na palmie" nagraniu o. Szustak dzieli się bardzo trudnym przeżyciem ze swojego własnego życia i opowiada o tym, jak sobie radzić, gdy sytuacja nas przerasta i wydaje nam się, że nasze życie zaraz się skończy.

Jesteś w trudnym momencie życia? To jest dla ciebie

- Wydarzyło się dla mnie coś bardzo trudnego: skrzywdziła mnie w ogromny sposób pewna osoba i to była taka krzywda, że byłem wtedy przekonany, że to naprawdę zakończy moje życie. To było coś tak okropnego, trudnego, strasznego i taka mnie wtedy ogarnęła ciemność, że myślałem sobie, że to się już nigdy nie odmieni - dzieli się bardzo szczerze dominikanin. - Ale Bóg dał i wszystko się zmieniło.

Dlatego właśnie o. Szustak po raz kolejny nagrywa "Nocnego Vloga" dla wszystkich, którzy są w bardzo trudnym momencie swojego życia. Ma dla nich jedno, ważne przesłanie, które może wszystko zmienić.

DEON.PL POLECA

- Jeżeli jesteś teraz w beznadziejnej sytuacji, która cię niszczy, która totalnie rozwala twoje życie, broń Boże nie próbuję ci powiedzieć, że nic się nie dzieje. Nie chcę ci powiedzieć; czekaj, aż coś się zmieni. Nie! Zrób wszystko, co możesz. Ale jeśli masz takie poczucie, że wszystkie możliwe warianty tego, jak sobie pomóc, już spróbowałeś wykorzystać, przypomnij sobie jedną rzecz. Ona nie daje szybkiej odpowiedzi ani natychmiastowego rezultatu, może się wydać banalna, ale jest jedną z najważniejszych prawd życiowych - tłumaczy zakonnik.

Jedna z najważniejszych prawd życiowych, która zmienia wszystko

Jak mówi o. Szustak, ta myśl może się wydawać truizmem, ale jest kluczowa i w trudnych sytuacjach jest najlepszą nowiną, jaką możemy usłyszeć.

- Nasze życie jest absolutnie i zawsze zmienne. Nigdy nie będzie tak, jak jest teraz. To nie jest zachęta do bezczynności. Rób, co się da, żeby zmienić swoją sytuację, ale pamiętaj, że będzie inaczej za jakiś czas. Twoja sytuacja nie jest ostateczna. Tylko jedno jest w życiu absolutnie niezmienne: tylko Bóg ma niezmienność miłości, pokoju, szczęścia, chęci bycia z nami. Poza tym jednym niezmiennym w życiu wszystko jest zmienne. jeśli jesteśmy w dobrej, genialnej, fantastycznej sytuacji - to się zmieni i może być jest zła nowina. Ale ta zła nowina jest też dobrą nowina: jeśli jesteś w bardzo trudnej sytuacji, która cię niszczy, która nie ma żadnego sensu, która cię zabija - ona również się zmieni.

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Langusta na palmie / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Psalmy (tom pierwszy) to książka zawierająca komentarze Adama Szustaka OP do Księgi Psalmów. Powstała na podstawie internetowej serii noszącej tytuł Plaster miodu. Psalmy, która przez kilka lat z różną częstotliwością ukazywała się na youtube’wym kanale...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: Ogarnęła mnie taka ciemność, że byłem przekonany, że to koniec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.