Adam Szustak OP: Podziękuj dziś Bogu za złe rzeczy, których nie rozumiesz. Dlaczego?

Adam Szustak OP: Podziękuj dziś Bogu za złe rzeczy, których nie rozumiesz. Dlaczego?
Adam Szustak OP. Źródło: YouTube.com / Langusta na palmie
Langusta na Palmie / mł

- Wiem, że to trudne. I nie chodzi o to, że mamy się cieszyć z cierpienia, z czegoś złego, albo tłumaczyć sobie, że "wszystko jest po coś". Nie! - mówi o. Adam Szustak OP w "Dziękczynnych Inspiracjach".    

W cyklu nagrań publikowanych na youtube'owym kanale "Langusta na palmie" dominikanin zachęca do modlitwy wdzięczności. Tym razem zaprasza do tego, by podziękować Bogu za rzeczy trudne.

Za co dziękować Bogu? Nie tylko za dobro

  - Nie chodzi o to, że mamy się cieszyć z cierpienia albo z czegoś złego. Podziękujmy Bogu za wszystko, co się wydarza w naszym życiu, również za to, czego nie rozumiemy, czego nie chcemy. Nie chodzi o to, żeby sobie wytłumaczyć: "wszystko jest po coś". Są rzeczy, które absolutnie nie dzieją się "po coś", są po prostu złe i dopiero później Pan Bóg coś dobrego z tego wyprowadzi - tłumaczy o. Szustak. 

Dominikanin zachęca, by podziękować Bogu, bo nie wiemy, jak i gdzie będzie w naszym życiu działał, co dobrego wyprowadzi z rzeczy, które teraz wydają nam się złe. 

Czy można dziękować za zło?

- Wiem, że to trudne. Może coś się w was teraz burzy - mówi o. Szustak. - Ale pomyśl o konkretnych wydarzeniach. Nie chodzi o to, żebyś teraz nagle je zobaczył jako dobre, tylko po prostu podziękował: Boże, nie rozumiem, nie wiem, ale może Ty wiesz i dlatego Ci dziękuję, na zapas - zachęca dominikanin. 

DEON.PL POLECA

Posłuchaj całego nagrania: Źródło: Langusta na palmie / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Może czytasz to wieczorem, siedzisz gdzieś tam w swoim pokoju, trzymasz w ręce kubek z herbatą, głucho wszędzie, ciemno wszędzie… A w tej ciemności przychodzi Chrystus. Chce zapalić w tobie jaśniejące źródło światła. On przychodzi...

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: Podziękuj dziś Bogu za złe rzeczy, których nie rozumiesz. Dlaczego?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.