Chcesz od serca porozmawiać z Bogiem, ale nie wiesz, jak? Oto podpowiedź

Chcesz od serca porozmawiać z Bogiem, ale nie wiesz, jak? Oto podpowiedź
Fot. Fa Barbosa / Unsplash.com
Bez sloganu / YouTube / mł

- Kiedy zaczynamy modlitwę, chcielibyśmy czasem porozmawiać z Panem Bogiem tak po prostu, ale często nie wiemy, jak się do Niego zwracać, jakich słów używać. Nic nam nie przychodzi nam do głowy - mówi o. Franciszek Chodkowski OFM.

Na kanale "Bez sloganu" franciszkanin opublikował nagranie, w którym podpowiada, jak można od serca porozmawiać z Bogiem i wyjaśnia, jaka modlitwa zawsze się Mu podoba. 

- Czasem chcielibyśmy po prostu porozmawiać, tak od serca, czasem chcielibyśmy Go uwielbić, coś pięknego powiedzieć, ale nie znajdujemy żadnych słów. Jak się zwracać do Boga? Jak Go nazywać? - pyta o. Chodkowski.

Modlitwa nie musi być okazała jak wielki bukiet róż

Jak zauważa, to jest problem, z którym często się mierzą ludzie wierzący: chcą porozmawiać z Bogiem z głębi serca, powiedzieć mu, co czują, z czym się mierzą - ale często wydaje się, że zwykłe słowa są banalne, nic nie znaczą, że potrzeba jakichś innych. I ostatecznie nie wiadomo, jak to zrobić.

DEON.PL POLECA

Franciszkanin uspokaja: każde słowo, które wypowiadamy na modlitwie, jest bardzo ważne - nawet, jeśli wydaje się banalne i proste.

- Jeśli słowa płyną z serca, ta modlitwa na pewno się Panu Bogu podoba, nieważna, czy się jąkam, czy się nie jąkam, czy potrafię jakieś piękne sformułowania czy kwieciste zdania ułożyć, czy moja modlitwa to są zwykłe słowa. Każde słowo ma wartość, jeśli płynie z serca - tak samo, jak wyrazem miłości może być wielki bukiet róż, ale tak samo - zwykły, polny kwiatek.

Jak uwielbiać Boga, gdy nie potrafisz znaleźć słów? 

Podobny problem mają ludzie wierzący, gdy chcą nie tylko opowiadać Bogu o swoim życiu, ale także Go uwielbiać. Jakich słów użyć, by uwielbienie było wartościową modlitwą? O. Chodkowski podpowiada, by inspirować się modlitwami świętego Franciszka. 

- Warto zobaczyć, jak z Bogiem rozmawiał Franciszek, jak Go nazywał. Może niektóre z tych zwrotów się nam spodobają? Święty Franciszek stworzył niemal litanię do Boga, w której uwielbia Jego majestat, pięknie nazywając to, kim On jest - mówi franciszkanin.

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Bez sloganu / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Chcesz od serca porozmawiać z Bogiem, ale nie wiesz, jak? Oto podpowiedź
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.