Boisz się śmierci bliskich osób? Ten psalm jest dla ciebie

Boisz się śmierci bliskich osób? Ten psalm jest dla ciebie
Fot. Depositphotos.com
Maskacjusz TV / mł

- Nie ma co ukrywać, że wszyscy boimy się śmierci: śmierci bliskich, których kochamy, tego, czy damy radę, gdy będą odchodzić, i o tym, co będzie z nami, gdy naszych bliskich zabraknie, jak sobie poradzimy - mówi ks. Ireneusz Węgrzyn w najnowszym "Słowie o psalmach".

Nieczęsto myślimy o żałobie, umieraniu, tym, co czeka nas po śmierci. Większość ludzi odsuwa te tematy na margines życia, bo nie są one lekkie i wzbudzają w nas trudne emocje. Myślenie o tym, kiedy i jak odejdą ci, których kochamy, jak sobie poradzimy, gdy ich zabraknie, powoduje w nas smutek i przygnębienie. Podobnie staramy się nie myśleć o własnej śmierci: o tym, czy będzie nas bolało, czy będzie nam trudno zostawić wszystko, co do tej pory było naszym życiem.

- Brakuje nam głębokiej wiary, żeby mieć stuprocentową pewność, że będziemy zbawieni, że w niebie będziemy szczęśliwi - mówi ks. Węgrzyn w komentarzu publikowanym na youtube'owym kanale Maskacjusz TV i pyta: - Czy z lęku przed śmiercią jest jakiś ratunek?

Takim ratunkiem według kapłana jest Psalm 27, który mówi o sytuacji zalęknionego człowieka, niepewnego swojej przyszłości i tego, co się z nim stanie po śmierci.

- Ratunek jest chyba tylko jeden - złożyć nadzieję w Panu Bogu. A Psalm 27 mówi: "Pan moim światłem i zbawieniem moim, kogo miałbym się lękać? Pan obrońcą mojego życia, przed kim miałbym czuć trwogę? Wierzę, że będę oglądał dobra Pana w krainie żyjących. Oczekuj pana, bądź mężny, nabierz odwagi i oczekuj Pana". 

Wysłuchaj całego komentarza: 

Źródło: Maskacjusz TV / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boisz się śmierci bliskich osób? Ten psalm jest dla ciebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.