Modlitwa św. Faustyny za księży, którą warto odmawiać codziennie

Modlitwa św. Faustyny za księży, którą warto odmawiać codziennie
Fot. Depositphotos.com
apostolatmargaretka.pl / mł

Księża potrzebują modlitwy, by nie zejść z drogi wierności Bogu. Dlatego warto się za nich codziennie modlić choćby w najprostszy sposób. Jedną z modlitw za księży zanotowała w swoim "Dzienniczku" św. Faustyna. 

Św. Faustyna o księżach

Dość wstrząsającym fragmentem "Dzienniczka" związanym z kapłaństwem jest opis jednego z widzeń, które Faustyna miała na adoracji.

DEON.PL POLECA

"I w jednej chwili ujrzałam rzeczy straszne: odstąpili kaci od Pana Jezusa, a przystąpili do biczowania inni ludzie, którzy chwycili za bicze i siekli bez miłosierdzia pana. Byli nimi kapłani, zakonnicy i zakonnice i najwyżsi dostojnicy Kościoła, co mnie bardzo zdziwiło (...) Kiedy chciałam się wstawiać za nimi, nic nie mogłam znaleźć na ich usprawiedliwienie, a nie mogąc nic ani pomyśleć w danej chwili ku ich obronie, ból mi ścisnął serce moje i płakałam gorzko." - zanotuje święta. Właśnie dlatego Faustyna będzie gorliwie zachęcać do modlitwy za wszystkich kapłanów.  

Modlitwa św. Faustyny za księży 

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha Swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, bo Ty wszystko możesz. Amen.

apostolatmargaretka.pl / "Dzienniczek" / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Czy celibat to perwersja? Relikt zamierzchłych czasów? Mit, którym i tak nikt nie żyje?
A może jednak znak proroczy?

Niektórzy wiążą jego istnienie ze skandalem pedofilskim w Kościele, dramatycznym spadkiem powołań i brakiem kapłanów...

Skomentuj artykuł

Modlitwa św. Faustyny za księży, którą warto odmawiać codziennie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.