Najlepsze cytaty Ks. Pawlukiewicza. „Bóg nie umie dawać mało”

Najlepsze cytaty Ks. Pawlukiewicza. „Bóg nie umie dawać mało”
Fot. Maskacjusz TV / YouTube.com
ks. Piotr Pawlukiewicz / tk

21 marca przypada druga rocznica śmierci znanego polskiego kaznodziei ks. Piotra Pawlukiewicza. Kazania, które przez lata głosił celnie trafiają do ludzi i na długo zapadają w naszych sercach. Przedstawiamy zestawienie najlepszych cytatów ks. Pawlukiewicza.

1. „Małżeństwo nie jest sprawą dla dziewczynki i chłopczyka. Trzeba być kobietą i mężczyzną. Teraz mamy plagę chłopców i dziewczyn. Chłopak może mieć 30 lat, może znać języki, może być wykształcony, może mieć samochód i własne mieszkanie, a w sercu ciągle jest małym chłopcem. Dziewczyna może być wykształcona, oczytana, dająca sobie radę, remontująca dom, wyjeżdżająca za granicę na stypendia. Wszyscy mówią: ‘Boże, jaka ona jest zaradna’. A w sercu jest wciąż małą dziewczynką, która ma duchowość osiołka ze Shreka: ‘niech mnie ktoś przytuli…’”.

2. Wiecie co to znaczy być w niezręcznej sytuacji? To kiedy stoisz w kolejce do nieba za Matką Teresą i słyszysz jak anioł do niej mówi: Mogłaś się bardziej postarać!

3. „Bez Pisma Świętego nic nie zrozumiemy, bo to jest światło. Pan Bóg pewnie wybrał czterech ewangelistów, bo może chciał mieć cztery kamery, ujęcia. Jedną kamerą trudno nakręcić ciekawy film, jednak cztery to jest coś podstawowego. I tu mamy jakby cztery kamery plus światło Ducha Świętego – wtedy możemy mówić o odczytywaniu treści biblijnych”.

4. „Świat jest chory na dwie choroby: wczoraj i jutro”.

5. „Żony słabych facetów są smutne. Chodząc po kolędzie, bardzo często widzę, gdy wchodzę do mieszkania, że kobieta stoi smutna. ‘Chodź tu, stary. Wpuść koszulę w spodnie. Przywitaj się z księdzem’. Ja się pytam, co ona robi… Co ona robi? A ona jeszcze potem komentuje: ‘Widzi ksiądz, za kogo ja wyszłam?’. To ty go rozbroiłaś, poniżyłaś, odebrałaś mu jego męską godność – on się zawstydza, może ucieka w alkohol – a potem pytasz się, za kogo wyszłaś…”.

6. "Nasz problem polega często na tym, że nie pielęgnujemy miłości. Męczymy się ze sobą, a nie dbamy o to, żeby nasza miłość rozkwitała".

7. „Niejeden zapomniał już, jakie ma poglądy. Niejeden człowiek zapomniał już, czego tak naprawdę chce, bo bez przerwy pyta o to, co myślą inni. Niektórzy mają domy urządzone nie tak, jak by chcieli, tylko tak, żeby spodobały się gościom, którzy do nich zawitają. Czytają takie książki, żeby można się było nimi pochwalić…”.

8. „Komu Jezus błogosławi na obrazie Jezusa Miłosiernego? Wszystkim. Błogosławi mordercy, prostytutce, złodziejowi. Nie na ich działalność, ale na to, że weszli do kościoła”.

9. „Jak to ktoś obrazowo powiedział, szatan trzyma nas na smyczy. Jeśli chcesz iść do góry, pociągnie cię w dół. Nie zerwiesz się, choćbyś nie wiem jak się wysilał. Im mocniej będziesz szedł wzwyż ku dobru, tym mocniej będzie cię ściągał”.

10. "Jezus nie chce brać udziału w Twoich numerach popisowych. On czeka na Ciebie prawdziwego. Autentycznego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Najlepsze cytaty Ks. Pawlukiewicza. „Bóg nie umie dawać mało”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.