Naukowcy znaleźli piekło? NASA poinformowała o zaskakujących badaniach

Naukowcy znaleźli piekło? NASA poinformowała o zaskakujących badaniach
fot. Igor Zhuravlov / Depositphotos
ACI Prensa / Deon.pl / pk

NASA w nadchodzących tygodniach przeprowadzi badania dwóch planet znajdujących się poza Układem Słonecznym. Na powierzchni jednej z nich temperatury są tak wysokie, że topią one skały, zamieniając je w oceany lawy. Czy w tym miejscu - jak uważają niektórzy - może znajdować się piekło?

"Piekielna planeta" jest egzoplanetą (znajduje się poza Układem Słonecznym) i nosi nazwę 55 Cancri (Janssen). Znajduje się ona tak blisko swojej gwiazdy, że panujące na jej powierzchni temperatury  roztapiają wszelkie skały, zamieniając je w lawę. Tak przynajmniej jest w ciągu dnia. Nocą temperatura spada, a skały na jakiś czas przybierają postać stałą.

Naukowcy przyznają, że takie planety występują bardzo rzadko, zwłaszcza w naszej galaktyce.

Czy 55 Cancri rzeczywiście jest piekłem?

O. Mario Arroyo z Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie w rozmowie z portalem ACI Prensa, stwierdził: "Wydaje się, że naukowcy odkryli piekło". Dodał jednak, że trzeba tę informację traktować jak metaforę, ponieważ piekło nie jest miejscem, ale stanem wiecznej i definitywnej nieobecności Boga.

DEON.PL POLECA

- Planeta 55 Cancri, chociaż znajduje się w strefie ekstremalnie wysokich temperatur, nie jest pozbawiona obecności Boga - dodał.

Duchowny wyjaśnił również, że na podstawie niektórych objawień można wysnuć wnioski, że "piekło, podobnie jak planeta 55 Cancri, pełne jest ognia i bardzo wysokich temperatur, ale jest to ogień szczególny, bo duchowy", a więc taki, który "spala dusze, nie trawiąc ich".

W związku z tym "możemy stwierdzić, że planeta 55 Cancri nie jest piekłem, ale miejscem, które przypomina nam o piekle".

Podsumowując, o. Arroyo zapewnił, że "nigdy nie zaszkodzi pamiętać o doktrynie piekła, która nie została zniesiona ani usunięta i która jest częścią prawd wiary katolickiej" - informuje ACI Prensa.

Źródło: ACI Prensa / Deon.pl / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paul Thigpen

Czym jest piekło? Bezdenną otchłanią? Trawiącym ogniem? A może bajką, o której nikt już nie chce pamiętać?

Wielu świętych na przestrzeni dziejów otrzymywało wizje piekła. Są one prawdziwym ostrzeżeniem dla zbłąkanej ludzkości. Dziś, gdy świat...

Skomentuj artykuł

Naukowcy znaleźli piekło? NASA poinformowała o zaskakujących badaniach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.