Nie umrzesz, jeśli zjesz ten Chleb. Wierzysz w to?

Nie umrzesz, jeśli zjesz ten Chleb. Wierzysz w to?
Fot. Pawel Horosiewicz / Depositphotos.com

Dziś w Ewangelii Jezus mówi, że nikt nie przychodzi do niego inaczej jak tylko wtedy, gdy pociągnie go Ojciec. A kiedy już przyjdzie, jest zaproszony do tego, żeby spożywać jego Chleb. Ta Ewangelia stawia nam pytanie: czy pamiętamy smak Eucharystii? Czy do tego smaku tęsknimy?

Przeczytaj Ewangelię z dnia (J 6, 44-51)

Komentarz do Ewangelii: Jan Głąba SJ

Po lekcjach w mojej pierwszej podstawówce chętni mogli zgłaszać się do pomocy w ogarnięciu stołówki. Dość często tam chodziłem, bo zawsze można było liczyć na jakiś łakoć od pań kucharek. Najfajniejsze były kromki chleba maczane w kompocie i obsypane cukrem. 

Dziś w Ewangelii Jezus mówi, że nikt nie przychodzi do niego inaczej jak tylko wtedy, gdy pociągnie go Ojciec. A kiedy już przyjdzie, jest zaproszony, żeby spożywać Chleb, czyli Jego Ciało. Wiemy o tym, bo nierzadko przyjmujemy Go w komunii świętej. Jezus mówi, że każdy, kto przyjmuje to Jego Ciało, kto spożywa ten Chleb, nie umrze na wieki.

Pomagałem w stołówce 15 lat temu, a smak chleba z cukrem pamiętam do dzisiaj bardzo, bardzo wyraziście. Pytanie, jakie ta Ewangelia stawia dziś tobie i mnie brzmi: czy pamiętamy smak Boga wyraziście? Czy do tego smaku tęsknimy? Czy jest dla nas słodyczą, czy wywołuje w nas radość? 
 

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie umrzesz, jeśli zjesz ten Chleb. Wierzysz w to?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.