Panie, bądź litościw mnie, grzesznemu

Panie, bądź litościw mnie, grzesznemu
Fot. depositphotos.com
Jan Głąba SJ

Może ty też w swoim życiu byłeś jak faryzeusz? Wtedy potrzebujesz mocno zapłakać, by przeżyć żałobę po człowieku, którego nie chcesz. A to wszystko, by zacząć nowe życie, z nowym sercem, które kocha i które odbiera miłość od Pana Boga.

Tu przeczytasz dzisiejszą ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

W dzisiejszej ewangelii Jezus mówi o osobach modlących się w świątyni. Siedzący na przodzie faryzeusz, dziękuje Bogu za to jaki jest wspaniały: jak pości, daje jałmużnę. Na koniec jeszcze dziękuje, że nie jest jak celnik (siedzący z tyłu w świątyni) - kolaborant i oszust. 

Celnik natomiast, który stoi tuż przy wejściu do świątyni, bije się w piersi i mówi: "Panie, bądź litościw mnie, grzesznemu". Jezus mówi konkretnie, że to celnik odszedł usprawiedliwiony, a nie faryzeusz. 

Może ty też w swoim życiu może byłeś jak faryzeusz? Wtedy potrzebujesz mocno zapłakać, by przeżyć żałobę po człowieku, którego nie chcesz. A to wszystko, by zacząć nowe życie, z nowym sercem, które kocha i które odbiera miłość od Pana Boga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Pragnąc wyjść naprzeciw wezwaniu papieża Franciszka, który zachęca do częstego czytania Ewangelii a nawet noszenia jej przy sobie, proponujemy specjalne wydanie czterech Ewangelii z komentarzem w poręcznym kieszonkowym formacie. Tekst biblijny na podstawie najnowszego przekładu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Panie, bądź litościw mnie, grzesznemu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.