Paweł Domagała o Bogu. "Jestem osobą wierzącą ze swoimi wahaniami, wątpliwościami"

Paweł Domagała o Bogu. "Jestem osobą wierzącą ze swoimi wahaniami, wątpliwościami"
Fot. Paweł Domagała / Youtube
Interia / kb

Paweł Domagała jest znanym polskim artystą. Zachwyca zarówno grą aktorską jak i wyjątkowym głosem. Tym razem jednak postanowił wypowiedzieć się na temat swojej wiary i światopoglądu.

Paweł Domagała o Kościele i wierze w Boga

Aktor zabrał głos w tej sprawie w internetowej części Porannej rozmowy RMF. Zapytany o kwestie wiary przez Roberta Mazurka odpowiedział tak: "Jestem osobą wierzącą ze swoimi wahaniami, wątpliwościami. Sfera duchowa w moim życiu, taka religijna jest istotna. Wobec tego, że piszę teksty o tym, co u mnie to nie mogę nie pisać, tylko dlatego, że może wyjść z tego piosenka religijna" - stwierdził Domagała.

Artysta wypowiedział się także czy jego religijność jest zauważana przez jego fanów. "Jak zaśpiewasz piosenkę, która się ociera o tematy religijne, to od razu chcą cię zgarnąć tzw. swetry - tak nazywam te kościołkowe klimaty, których nie znoszę i od których się odcinam" - mówił Domagała.

Aktor i muzyk zdradził również, że nie zgadza się ze wszystkim, co prezentuje Kościół katolicki w Polsce. "A jak powiesz w wywiadzie, że jesteś antyklerykałem - bo też jestem - to od razu ta druga strona cię chce zapraszać - dodał.

DEON.PL POLECA

Źródło: Interia / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Gutting

Jakie są źródła wiary lub jej braku we współczesnym świecie? Czy możemy zrozumieć i docenić odmienną od naszej tradycję religijną? Czy wiara da się pogodzić z teorią ewolucji? Czy istnieje sprzeczność między religią a naukową...

Skomentuj artykuł

Paweł Domagała o Bogu. "Jestem osobą wierzącą ze swoimi wahaniami, wątpliwościami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.