Piotr Jerzy Frassati to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!

Piotr Jerzy Frassati to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
DEON.pl

Rodzice myśleli, że syn jest nieukiem, podczas gdy on czas na naukę dawał biedakom. Mówił, że "być katolikiem, to znaczy żyć w radości" i dodawał "nie będziemy naprawdę katolikami, dopóki nie dostosujemy całego naszego życia do dwóch przykazań miłości". W czasie swojego krótkiego życia, stał się przykładem i wzorem do naśladowania. Zmarł w wieku 24 lat na chorobę Heinego-Medina. Gdy wynoszono trumnę z jego ciałem z kościoła, czekał na nią długi szpaler złożony ze wszystkich nędzarzy z Turynu. Jego beatyfikacji dokonał Jan Paweł II 20 maja 1990 roku wskazując go jako patrona młodzieży i studentów. Jest opiekunem szczególnie tych, którzy kochają góry, odnajdując w nich ślady piękna, Boga i ciszę, która jest zaproszeniem do modlitwy.

Jak powiedział o nim kard. Grzegorz Ryś: Pier Giorgio nie jest łatwym świętym - nie we wszystkim i nie dla każdego będzie pociągający i zrozumiały. I nie chodzi tu o tę nieszczęsną fajkę, którą koniecznie trzeba wyretuszować (przynajmniej na oficjalnych zdjęciach), i nie o to, że potrafił w razie potrzeby (albo w obronie honoru) użyć pięści. Nie każdy - myślę - "strawi" jego bezgraniczną uległość wobec matki i ojca - właściwie życie "pod nich", aż po rezygnację z miłości życia. Ale... Pier Giorgio fascynuje przede wszystkim tym, jak szybko w życiu wiary - i to właśnie w takim środowisku - odkrył to, co istotne.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem Piotra Jerzego: Błogosławiony Piotrze, człowieku wielu wymiarów i twarzy, który mimo ogromnego dobra, jakie czyniłeś dla biednych, pozostałeś najzwyklejszym chłopakiem na świecie: lubiącym śmiech, fajkę, dobrą zabawę i górskie wycieczki! Przypominaj mi, co to znaczy być sobą i być świętym. Nie pozwól mi zapomnieć o tym, jakim Bóg mnie stworzył i jakiego mnie wybrał w swojej miłości do życia. Ucz mnie tego, jak być po prostu dobrym dla innych w Chrystusie. I podtrzymuj we mnie ogień, który doprowadzi mnie do Boga. Amen.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Luciana Frassati

Odkryj to co istotne

Wykazywał się niezwykłą siłą i determinacją. Podejmował wyzwania, jakie rzucało mu życie. Przełamywał sztywną formę i rutynę, nie bojąc się działać nawet tam, gdzie napotykał opór. To dało mu zdolność do...

Skomentuj artykuł

Piotr Jerzy Frassati to mój błogosławiony na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.