Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 106

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 106
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 106. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: skandal w Dąbrowie Górniczej; podpalenie drzwi kościoła w tym mieście; komentarz na temat tego, dlaczego bp Kaszak powinien odejść z diecezji sosnowieckiej; rozmowa z prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą na temat wydarzeń z Dąbrowy Górniczej; nieprzychylne spojrzenie polskich władz na film "Zielona granica"; papież Franciszek przypomniał katolikom, że uchodźcy nie są najeźdźcami; rozmowa z watykanistą Michałem Kłosowskim o papieskiej pielgrzymce do Marsylii; vademecum wyborcze katolika.

(0:00) Powitanie.

(02:24) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat skandalu w Dąbrowie Górniczej oraz nieudolnych rządów tamtejszego biskupa Grzegorza Kaszaka.

(09:45) Podpalenie drzwi świątyni, obok której doszło do orgii seksualnej. - Na to zgody być nie może - uważa redaktor Terlikowski.

(24:39) Skandal w Dąbrowie Górniczej, a także inne szkodzące Kościołowi wydarzenia z diecezji sosnowieckiej, jakie mają miejsce pod rządami bpa Kaszaka jasno pokazują, że powinien on zrezygnować ze swojego stanowiska.

(29:53) Rozmowa z psychiatrą prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą na temat tego, co wydarzyło się w Dąbrowie Górniczej i o przyczynach tego skandalu.

(1:01:09) Nieprzychylne spojrzenie Prawa i Sprawiedliwości na film Agnieszki Holland "Zielona granica" jasno pokazuje, w jaką stronę zmierza obecnie polska władza.

(1:09:39) - To była ważna pielgrzymka papieska, w Polsce niemal niezauważona. Dlaczego? Bo papież przypomniał nam katolikom, że nagonka na migrantów, hejt przeciwko nim (...) są niechrześcijańskie - uważa Tomasz Terlikowski, który komentuje wizytę Franciszka w Marsylii.

(1:11:57) Rozmowa z Michałem Kłosowskim, watykanistą i redaktorem pisma "Wszystko co najważniejsze" o francuskich reakcjach na wizytę papieża Franciszka w Marsylii.

(1:38:11) Redaktor Terlikowski o vademecum wyborczym katolika, czyli o dokumencie Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Nie wiesz jak znaleźć swoje miejsce w Kościele, który przeżywa kryzys? Zapoznaj się z najnowszą książką kard. Grzegorza Rysia "Jak Bóg pomyślał Kościół. Odnaleźć się mimo kryzysu"

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Grzegorz Ryś

Odkryj żywy Kościół i zacznij go tworzyć 

Czy Kościół jest dla ciebie ważny? 
Czy czujesz się w nim jak w domu?
Czy wciąż jest dla ciebie wspólnotą żywą? 

Kardynał Grzegorz...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 106
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.