Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 108

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 108
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto temat 108. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: wypowiedź papieża Franciszka na temat konfliktu palestyńsko-izraelskiego; przewodniczący Światowej Rady Kościołów apeluje o deeskalację konfliktu; do apelu o pokój w Izraelu i Palestynie dołącza także Światowa Federacja Luterańska oraz Światowa Wspólnota Kościołów Reformowanych; kard. Pietro Parolin nazwał ataki Hamasu strasznymi i haniebnymi; rozmowa z dr. Jackiem Raubo nt. wojny izraelsko-palestyńskiej; negatywna odpowiedź Izraela na oświadczenia liderów religijnych; komentarz redaktora Terlikowskiego odnoszący się do oświadczeń przywódców religijnych; rozmowa z Marcinem Krzyżanowskim o tym, czym jest Hamas i dlaczego zdecydował się uderzyć na Izrael; nowa adhortacja papieża; odpowiedź Franciszka na dubia pięciu kardynałów - rozmowa z ks. dr. Grzegorzem Strzelczykiem.

(0:00) Powitanie.

(03:19) Papież Franciszek wypowiedział się na temat wojny Hamasu z Izraelem.

(04:23) Światowa Rada Kościołów pilnie apeluje o zaprzestanie ataków przez Hamas i deeskalację konfliktu.

(05:44) Stanowisko na temat wojny izraelsko-palestyńskiej wydała także Światowa Federacja Luterańska.

(06:59) Mocne oświadczenie dotyczące wojny na Bliskim Wschodzie opublikowała również Światowa Wspólnota Kościołów Reformowanych.

(10:58) Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin nazwał ataki Hamasu na Izrael strasznymi i haniebnymi.

(13:03) Rozmowa z dr. Jackiem Raubo, ekspertem ds. wojskowości i wykładowcą Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na temat tego, jak mogło dojść do ataku Hamasu na Izrael i jak będą wyglądały najbliższe tygodnie w tym regionie.

(45:29) Izrael w negatywny sposób skomentował oświadczenia liderów chrześcijańskich, w tym papieża Franciszka, na temat trwającego konfliktu.

(46:30) Kilka słów na temat oświadczeń liderów chrześcijańskich. - Są one kompletnie nie do zrealizowania - uważa Tomasz Terlikowski.

(50:54) Rozmowa z Marcinem Krzyżanowskim, ekspertem od Bliskiego Wschodu, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat tego, czym jest Hamas, dlaczego zaatakował Izrael i skąd bierze się jego siła.

(1:17:28) Papież Franciszek opublikował nową adhortację "Laudate Deum".

(1:19:02) Rozmowa z ks. dr. Grzegorzem Strzelczykiem, teologiem z Uniwersytetu Śląskiego na temat odpowiedzi papieża Franciszka na dubia pięciu kardynałów.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Bp Damian Muskus OFM szczerze o Kościele, który należy do Boga, ale jego "dziś" zależy od ludzi. Zapoznaj się z jego najnowszą książką "Nie mój Kościół. Rozmowy o nadziei, oczyszczeniu i fundamentach wiary"

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Damian Andrzej Muskus OFM, Magdalena Dobrzyniak

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 108
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.