Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 111

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 111
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 111. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: jest raport po sesji plenarnej synodu o synodalności; nie żyje dr Wanda Półtawska; rozmowa z Tomaszem Krzyżakiem o Wandzie Półtawskiej; wciąż sporo się dzieje ws. byłego jezuity Marko Rupnika; rozmowa z o. Markiem Blazą SJ o patriarsze Cyrylu i rosyjskiej cerkwi prawosławnej; kilka słów o dramatycznych dla Kościoła wynikach dochodzenia hiszpańskiego rzecznika praw obywatelskich.

(0:00: Powitanie.

(01:55) Jest ważny i potrzebny raport podsumowujący sesję plenarną synodu o synodalności.

(04:02) Zmarła dr Wanda Półtawska, jedna z ostatnich osób, które kształtowały Kościół nie tylko w Polsce w połowie XX wieku.

(06:13) Rozmowa z Tomaszem Krzyżakiem, dziennikarzem "Rzeczpospolitej" i autorem książki "Wanda Półtawska. Biografia z charakterem".

(33:25) Ponownie wszczęto dochodzenie ws. Marko Rupnika, który pod koniec sierpnia został przyjęty jako ksiądz do diecezji koperskiej na Słowenii. - Ta sprawa jest skandaliczna - twierdzi Tomasz Terlikowski.

(39:33) Rozmowa z o. prof. Markiem Blazą SJ na temat patriarchy Cyryla i rosyjskiej cerkwi prawosławnej.

(1:33:23) Hiszpański rzecznik praw obywatelskich przygotował wstrząsający raport na temat wykorzystania seksualnego w Kościele.

W sklepie wydawnictwa WAM dostępna jest najnowsza książka Moniki Białkowskiej "Siostry. O nadużyciach w żeńskich klasztorach".

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 111
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.