Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 114

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 114
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 114. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: abp Galbas wygłosił podsumowanie pierwszej sesji Synodu o synodalności; abp Gądecki w mocnych słowach skrytykował niemiecką drogę synodalną i odcina się od Synodu o synodalności; rozmowa z archimandrytą Kiryłem Howorunem o tym, kim jest Putin i jaka jest jego religijność; przykład bpa Stefana Regmunta pokazuje, jak polski episkopat lekceważy zalecenia Watykanu; polscy biskupi otrzymali talerz z kolcami od osób skrzywdzonych; rozmowa z o. Tomaszem Biłką OP o cierniach, sztuce i osobach skrzywdzonych w Kościele; papież spotkał się z osobami transpłciowymi.

(0:00) Powitanie.

(02:13) - Przydałaby się większa życzliwość wobec Synodu biskupów o synodalności - mówił abp Adrian Galbas podsumowując wyniki tego spotkania. Jak zaznaczył, w Polsce dominuje narracja "synodoseptyków".

(04:48) Abp Stanisław Gądecki, w przeciwieństwie do abpa Galbasa, wypowiedział się o Synodzie o synodalności z wyraźnymi wątpliwościami.

(16:42) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat niemieckiej drogi synodalnej.

(18:56) Rozmowa z archimandrytą Kiryłem Howorunem na temat Władimira Putina i jego religijności.

(34:45) Konferencja Episkopatu Polski odwołała z dwóch komisji bpa Stefana Regmunta, który ma zakaz pracy w zespołach KEP wydany przez Watykan. Odwołanie biskupa nastąpiło dopiero po interwencji "Rzeczpospolitej". Ten przykład pokazuje, jak bardzo polscy biskupi lekceważą zalecenia Stolicy Apostolskiej.

(36:19) Osoby skrzywdzone w Kościele przekazały polskim biskupom talerz z kolcami. Był to pomysł Moniki Białkowskiej i Tośki Szewczyk, a za projekt talerza odpowiada dominikanin o. Tomasz Biłka.

(37:51) Rozmowa z o. Tomaszem Biłką OP na temat znaczenia talerza z kolcami przekazanego biskupom, sztuce i osobach skrzywdzonych w Kościele.

(1:08:20) Papież Franciszek spotkał się z osobami transpłciowymi.

Bright friday w wydawnictwie WAM! Zapoznaj się z promocjami na najnowsze książki.

⬇ Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Dorastali w jednym domu, budowali dwa państwa

To jedna z najbardziej niesamowitych historii. Szeptyccy. Wnukowie Aleksandra Fredry, potomkowie wielkiego kresowego rodu. Z pięciu braci dwóch zostało grekokatolickimi mnichami i patriotami ukraińskimi, trzeci polskim generałem w...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 114
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.