Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 115

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 115
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 115. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: najpierw ostra wymiana zdań pomiędzy przewodniczącymi Konferencji Episkopatu Polski i Niemiec a na koniec zapewnienie, że będą szukać porozumienia; sekretarz Synodu o synodalności przekonuje, że trzeba poszukać nowego modelu sprawowania posługi biskupiej; są rozstrzygnięcia dotyczące rozeznania sytuacji osób rozwiedzionych w nowych związkach w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej; rozmowa z dr. Tomaszem Barcińskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN; papież Franciszek nałożył kary na kard. Raymonda Burke'a; papież skierował słowo do osób skrzywdzonych w Koście w jednej z francuskich diecezji; Tomasz Terlikowski poleca lekturę na rozpoczynający się Adwent.

(0:00) Powitanie.

(01:44) List abpa Stanisława Gądeckiego do papieża na temat niemieckiej drogi synodalnej i ostra odpowiedź przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec bpa Georga Bätzinga uświadamiają, że od dawna nie ma już jednego modelu katolicyzmu - twierdzi Tomasz Terlikowski.

(10:43) - Trzeba przemyśleć posługę biskupa w kluczu synodalnym - oznajmił kard. Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów.

(12:48) Tomasz Terlikowski omawia dokument, który archidiecezja szczecińsko-kamieńska rozesłała do duchownych. Dotyczy on drogi rozeznawania udzielania komunii świętej dla osób rozwiedzionych będących w nowych związkach.

(21:36) Rozmowa z dr. Tomaszem Barcińskim z Centrum Badań Kosmicznych PAN o możliwości lotów na inne planety, zamieszkaniu przez ludzkość Marsa, a także o języku matematyki i fizyki.

(1:14:40) Papież Franciszek nałożył kary na kard. Raymonda Burke'a, jednego z jego największych krytyków. Hierarcha, według papieża, miał działać na niekorzyść jedności w Kościele i jedności Kościoła.

(1:17:43) Franciszek skierował słowo do osób skrzywdzonych przez ludzi Kościoła w jednej z diecezji we Francji.

(1:19:31) "Religia biblijna a poszukiwanie ostatecznej rzeczywistości" Paula Tillicha to lektura, którą Tomasz Terlikowski poleca na czas Adwentu.

⬇ Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz do odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności

Codzienność pełna obowiązków i zadań często wymusza na nas szybkie tempo życia. Wielu z nas nosi...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 115
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.