Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 116

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 116
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 116. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: papież skierował orędzie na Światowy Dzień Młodzieży, a także na Konferencję Klimatyczną COP28 w Dubaju; rozmowa z prof. Janem Zielonką o czasie, polityce i przyszłości; Tomasz Terlikowski broni Monikę Horną-Cieślak, nową Rzecznik Praw Dziecka; kilka słów na temat wspólnoty "Mamre" i problemach z nią związanych; komentarz do filmu "Nic nie czuję"; rozmowa z Januszem Schwertnerem, jednym z twórców filmu "Nic nie czuję"; Tomasz Terlikowski poleca książkę na Adwent.

(0:00) Powitanie.

(01:34) - Nie bójcie się dzielić ze wszystkimi nadzieją i radością Chrystusa Zmartwychwstałego. Strzeżcie iskry, która została w was zapalona - powiedział papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Młodzieży, który odbył się 26 listopada.

(05:32) Papież Franciszek skierował słowo do uczestników Konferencji Klimatycznej COP28 w Dubaju. - Dewastacja stworzenia jest wykroczeniem przeciwko Bogu, nie tylko grzechem osobistym, ale i strukturalnym - mówił.

(08:36) Rozmowa z prof. Janem Zielonką, politologiem wykładającym na Uniwersytecie Oksfordzkim, autorem książki "Stracona przyszłość i jak ją odzyskać" na temat tego, czy czeka nas nowe średniowiecze.

(41:44) Tomasz Terlikowski broni nową Rzecznik Praw Dziecka Monikę Horną-Cieślak. - Odkąd została wybrana, nie ustają na nią ataki środowisk prawicowych i części środowisk katolickich - mówi autor podcastu "Tak myślę".

(47:39) Na portalu Onet pojawił się niedawno artykuł dotyczący wspólnoty "Mamre" i problemów z nią związanych. Te kłopoty dotyczą także wielu innych wspólnot.

(52:30) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat filmu "Nic nie czuję" w reżyserii Anity Bugajskiej i Janusza Schwertnera.

(54:05) Rozmowa z Januszem Schwertnerem, jednym z twórców filmu "Nic nie czuję" na temat tej produkcji i jego własnych emocji.

(1:31:40) Tomasz Terlikowski poleca książkę "Mądrość mnichów z góry Athos", która jest świetną pozycją w czasie trwającego Adwentu.

⬇ Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz do odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności

Codzienność pełna obowiązków i zadań często wymusza na nas szybkie tempo życia. Wielu z nas nosi...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 116
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.