Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 122

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 122
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Oto tematy 122. odcinka podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego: czy papież Franciszek może zrezygnować z urzędu? Wypowiedź Ojca Świętego na temat pustego piekła; rozmowa z Michałem Kłosowskim o możliwości zniesienia celibatu; stosunek Watykanu do wojny w Strefie Gazy; Afryka jednomyślnie sprzeciwia się błogosławieniu par jednopłciowych; rozmowa z Tomaszem Stawiszyńskim o sztucznej inteligencji i papieskich dokumentach; komentarz redaktora Terlikowskiego na temat istnienia piekła i nadziei na to, że jest ono puste.

(0:00) Powitanie.

(01:27) Czy papież Franciszek może ustąpić z urzędu? Na przykładzie Benedykta XVI wiemy, że tak. Zdaniem Tomasza Terlikowskiego, papież Franciszek tego jednak nie zrobi.

(05:11) - To nie dogmat wiary – to, co powiem – to moje osobiste przekonanie, które mi się podoba: lubię myśleć, że piekło jest puste – powiedział papież Franciszek we włoskim programie "Che Tempo Che Fa".

(08:38) Rozmowa z Michałem Kłosowskim, watykanistą, autorem książki "Dekada Franciszka" o celibacie oraz o tym, czy papież Franciszek faktycznie może zmienić związaną z nim dyscyplinę.

(32:59) Jaki jest stosunek Watykanu do wojny w Strefie Gazy?

(35:17) Afrykańscy hierarchowie jednomyślnie sprzeciwili się błogosławieniu par jednopłciowych. Jest wspólny dokument Konferencji Episkopatu Afryki i Madagaskaru.

(38:53) Rozmowa z Tomaszem Stawiszyńskim, filozofem, pisarzem na temat sztucznej inteligencji i papieskim orędziu na Światowy Dzień Pokoju.

(1:12:43) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat istnienia piekła i tego, że być może jest ono puste.

⬇ Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Looser

Książka jest próbą zmierzenia się z pytaniem: co dzieje się po śmierci? Czy jakaś cząstka człowieka istnieje dalej? Autor zajmuje się tym problemem, szukając świadectw w "księgach umarłych" dawnych kultur z różnych części świata, w...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 122
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.