Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 64

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 64
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Zapraszamy do wysłuchania 64. odcinka podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego. Jakie tematy zostaną poruszone tym razem? Abp Justin Welby, duchowy zwierzchnik anglikanów odbył wizytę w Kijowie, z jego ust padły naprawdę ważne słowa; „Rosja chce wyludnić Ukrainę” – ostrzega abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik ukraińskiej cerkwi greckokatolickiej; Tomasz Terlikowski o słowach o. Tadeusza Rydzyka, który wymyślił nowy rodzaj świętości; rozmowa z Dariuszem Piórkowskim SJ o spowiedzi, jej sensie i celu; gdzie przebiega linia frontu walki o ruski mir? Redaktor Terlikowski komentuje słowa patriarchy Cyryla; władze ukrainy chcą ostatecznie rozwiązać problem podziału na dwie odrębne cerkwie prawosławne; rozmowa o sensie cierpienia z o. Filipem Buczyńskim, założycielem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia; na koniec kilka słów o tym, kto tak naprawdę znajduje się w centrum Kościoła.

(0:00) Powitanie i spis treści.

(1:37) Justin Welby, arcybiskup Canterbury i duchowy zwierzchnik anglikanów przybył do Kijowa. Z jego ust padły ważne i mocne słowa. On sam okazał solidarność z cierpiącym narodem.

(5:44) „Rosja próbuje wyludnić Ukrainę” – przestrzega abp Światosław Szewczuk i apeluje o modlitwę za swoją ojczyznę oraz za walczących o jej wolność.

(7:24) Tomasz Terlikowski komentuje słowa o. Tadeusza Rydzyka, który powiedział „Tak powstają święci” odnosząc się do bpa Stanisława Napierały ukaranego przez Watykan za tuszowanie pedofilii.

(10:25) Rozmowa o spowiedzi z jezuitą o. Dariuszem Piórkowskim, autorem książki „Po co nam spowiedź?”.

(46:06) Gdzie przebiega linia frontu walki o ideologię russkij mir? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć patriarcha Cyryl. Redaktor Terlikowski komentuje słowa duchownego.

(48:21) Zdecydowane kroki wobec ukraińskiej cerkwi prawosławnej, do niedawna patriarchatu moskiewskiego, postanowiły podjąć tamtejsze władze państwowe. Od kilku dni trwają przeszukania w monasterach i parafiach.

(50:56) Rozmowa Tomasza Terlikowskiego m.in. o sensie cierpienia z o. Filipem Buczyńskim, założycielem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

(1:27:58) Kto tak naprawdę znajduje się w centrum Kościoła? Redaktor Terlikowski wyjaśnia, że są nimi osoby skrzywdzone w Kościele, bo to one są w sercu Jezusa.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 64
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.