Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 66

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 66
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00
Deon.pl

Zapraszamy do wysłuchania świątecznego odcinka podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego. Czego dowiemy się tym razem? Redaktor Terlikowski wyjaśnia, jak spędzić Święta Bożego Narodzenia; rozmowa z ks. prof. Przemysławem Artemiukiem o tym, co oznacza dogmat chalcedoński i dlaczego warto zająć się nim w okresie Bożego Narodzenia; kilka słów o Ewangeliach dzieciństwa, które Tomasz Terlikowski na nowo odkrywa; rozmowa z sinologiem Olgierdem Uziembło o tym, na ile kategorie języka chińskiego są tłumaczalne na język polski i na ile da się w nich wyrazić myśl Biblii; na koniec redaktor Terlikowski mówi o wierszach Louise Glück i składa życzenia bożonarodzeniowe.

(0:00) Powitanie.

(01:34) Redaktor Terlikowski wyjaśnia, w jaki sposób obchodzić Święta Bożego Narodzenia w atmosferze rodzinnych kłótni. Jak twierdzi, odpowiedź na to pytanie jest dość prosta.

(04:00) Rozmowa z teologiem fundamentalnym ks. prof. Przemysławem Artemiukiem o tym, co oznacza wcielenie oraz o dogmacie chalcedońskim.

(37:34) Tomasz Terlikowski mówi o Ewangeliach swojego dzieciństwa, które niegdyś nie były dla niego nadzwyczajne, jednak obecnie odkrywa w nich nowy sens.

(42:46) Rozmowa z sinologiem Olgierdem Uziembło m.in. o tym, na ile w języku chińskim da się wyrazić myśl Biblii.

(1:16:24) Na koniec świątecznego odcinka redaktor Terlikowski mówi o wierszach poetki Louise Glück zawartych w tomiku „Zimowe przepisy naszej wspólnoty”.

(1:19:07) Życzenia Tomasza Terlikowskiego z okazji Narodzenia Pańskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Mistyczka ze szczecińskiego bloku 

Gdy Alicja Lenczewska zapisywała swoje dzienniki – Świadectwo i Słowo pouczenia – nie wiedziała, co się z nimi stanie. Dziś pomagają tysiącom ludzi w odnalezieniu drogi do swojego wnętrza i...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 66
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.