Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 69

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 69
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu "Tak myślę". Tomasz Terlikowski poruszy takie tematy jak: przemówienie Franciszka nt. trzeciej wojny światowej; papieski apel o modlitwę za matki ukraińskich i rosyjskich żołnierzy. Posłuchamy także rozmowy z dr Sebastianem Dudą nt. papieskiej homilii podczas pogrzebu Benedykta XVI i komentarza dotyczącego konfliktu Franciszka z byłym sekretarzem zmarłego papieża. Abp Wolfgang Haas odwołał mszę dla parlamentarzystów Liechtensteinu; rozmowa z ks. prof. Przemysławem Artemiukiem o teologii Benedykta XVI – o tym także usłyszymy w podcaście. Redaktor Terlikowski na koniec wyjaśni swój spór z ministrem Czarnkiem.

(0:00) Powitanie.

(01:35) Ważne i potrzebne słowa Franciszka skierowane do korpusu dyplomatycznego. Papież mówił m.in. o trwającej trzeciej wojnie światowej zglobalizowanego świata. Jego przemówienie było swego rodzaju raportem o stanie świata.

(05:18) Na zakończenie niedzielnej modlitwy Anioł Pański papież zaapelował o modlitwę za matki ukraińskich i rosyjskich żołnierzy.

(08:18) Tomasz Terlikowski komentuje homilię papieża Franciszka wygłoszoną na pogrzebie Benedykta XVI.

(12:50) Rozmowa z dr Sebastianem Dudą o kazaniu Franciszka podczas mszy pogrzebowej Benedykta XVI.

(47:42) Redaktor Terlikowski odnosi się do konfliktu papieża Franciszka z abpem Georgiem Gänsweinem, byłym sekretarzem Benedykta XVI. Arcybiskup ujawnia jak on sam i prawdopodobnie zmarły papież postrzegał pontyfikat Franciszka.

(51:37) Arcybiskup Liechtensteinu Wolfgang Haas nie odprawi tradycyjnej mszy dla parlamentarzystów tego kraju. – Dlaczego? Otóż dlatego, że w grudniu ubiegłego roku parlamentarzyści chcieli wprowadzić ustawę o małżeństwach jednopłciowych. W związku z tym arcybiskup uznał, że taka liturgia nie ma sensu – mówi Terlikowski.

(54:20) Rozmowa z ks. prof. Przemysławem Artemiukiem o traktatach Benedykta XVI dotyczących Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i człowieka.

(1:28:01) Tomasz Terlikowski wyjaśnia stan sporu, który toczy z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem.

Przeczytaj najnowszą książkę Tomasza Terlikowskiego "Czy konserwatyzm ma przyszłość? Koniec Europy, jaką znamy".

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 69
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.