Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 71

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 71
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Zapraszamy od wysłuchania kolejnego odcinka podcastu Tomasza Terlikowskiego "Tak myślę". Oto spis treści dzisiejszych tematów: abp Wacław Depo przypomina wiernym o karach nałożonych na ks. Daniela Galusa; zakończenie Tygodnia Ekumenicznego w Polsce; abp Światosław Szewczuk apeluje, by nie zakazywać działalności ukraińskiej cerkwi prawosławnej; Tomasz Terlikowski rozmawia z Grzegorzem Szmygą o tym, jak zmienia się ukraińska cerkiew prawosławna; najnowsza książka Benedykta XVI – czy może ona czymkolwiek zaskoczyć? Kościół w Anglii szuka wyjścia ze sporu o uznanie tzw. małżeństw homoseksualnych; rozmowa z Michałem Wojnarowiczem o religijnym syjonizmie; komentarz Terlikowskiego o filmie „Egzorcyzmy polskie”.

(0:00) Powitanie.

(2:40) Abp Wacław Depo napisał do wiernych swojej diecezji list dotyczący ks. Daniela Galusa. Metropolita częstochowski przypomina w nim m.in. kary nałożone na kapłana.

(11:31) W Kościele zakończył się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Redaktor Terlikowski wyjaśnia, po co nam ekumenizm.

(15:37) Ukraiński arcybiskup greckokatolicki Światosław Szewczuk przestrzega przed zakazem działalności ukraińskiej cerkwi prawosławnej.

(16:57) Rozmowa Tomasza Terlikowskiego z prawosławnym teologiem Grzegorzem Szmygą o ukraińskiej cerkwi prawosławnej i prawosławnej cerkwi Ukrainy.

(47:23) Pojawiła się nowa książka Benedykta XVI, która zawiera eseje i teksty z czasów, kiedy zmarły papież mieszkał w klasztorze Mater Ecclesiae w Watykanie. Część z tych tekstów Benedykt XVI postanowił uczynić swoim testamentem duchowym.

(53:10) Kościół anglikański w dalszym ciągu toczy spór o uznanie tzw. małżeństw homoseksualnych. Co wzbrania zwierzchnika tej wspólnoty abpa Justina Welby’ego przed akceptacją takich małżeństw?

(55:58) Rozmowa z politologiem Michałem Wojnarowiczem z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych o tym, czym jest religijny syjonizm i dlaczego stał się on języczkiem uwagi w polityce Izraela.

(1:35:02) Tomasz Terlikowski komentuje film „Egzorcyzmy polskie”, co do którego ma mieszane uczucia.

Przeczytaj nową książkę Tomasza Terlikowskiego "Czy konserwatyzm ma przyszłość? Koniec Europy, jaką znamy".

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 71
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.