Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 77

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 77
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Czas na kolejny odcinek podcastu „Tak myślę” Tomasza Terlikowskiego. Oto spis treści: komentarz dotyczący reakcji na film „Franciszkańska 3” i książkę „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”; kilka słów nt. wypowiedzi abpa Rysia dotyczących ubeckich dokumentów; rozmowa z o depresji, św. Janie od Krzyża i religijności z prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą; tragiczna śmierć Mikołaja zaszczutego przez media; rozmowa o tym, co obecnie dzieje się na Ukrainie z pastorem Adamem Ciućką; komentarz dotyczący 10 lat pontyfikatu papieża Franciszka.

(0:00) Powitanie.

(01:34) - Reportaż Marcina Gutowskiego czy książka Ekke Overbeeka stawiają kropki tam, gdzie powinny być znaki zapytania i analizują sprawy bez kontekstu historycznego. Ale pytania, jakie zadają (…) wymagają poważnych badań, a nie krzyku, potępień i sejmowych uchwał – mówi Tomasz Terlikowski.

(07:14) Wypowiedź abpa Rysia na temat tego, że nie chce on oglądać i odrzuca ubeckie dokumenty jako źródła historyczne świadczy o nim, jako o historyku nie najlepiej.

(10:36) Rozmowa z psychiatrą prof. Krzysztofem Krajewskim-Siudą o depresji, św. Janie od Krzyża i religijności.

(40:48) - Cierpienie dziecka, które najpierw doświadczyło krzywdy wykorzystania seksualnego, a potem zostało wtórnie wykorzystane dla brudnej polityki, wywołuje szok i wściekłość - mówi Tomasz Terlikowski odnosząc się do sprawy Mikołaja, który popełnił samobójstwo po tym, jak wyszło na jaw, że był wykorzystywany seksualnie.

(47:06) Rozmowa z pastorem Adamem Ciućką na temat tego, jak wygląda życie na ukraińskich terenach leżących tuż przy froncie wojennym.

(1:17:35) 13 marca mija 10 lat od rozpoczęcia pontyfikatu papieża Franciszka. Redaktor Terlikowski komentuje ten okres.

Szukasz wartościowej lektury na Wielki Post? Zapoznaj się z książką „Rozmowy ostatniej godziny” o. Macieja Biskupa OP.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Każde spotkanie z Jezusem jest wyjątkowe

„Ostatnia godzina” to czas, w którym Chrystus stopniowo zbliżał się do chwili swojej śmierci, czas odmierzany wskazówkami kolejnych dni Wielkiego Tygodnia. To również moment wyjątkowych spotkań i rozmów m.in....

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 77
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.