Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 95

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 95
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

To już 95. odcinek podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego. Oto spis treści dzisiejszych tematów: abp Grzegorz Ryś został wyniesiony przez papieża do godności kardynalskiej; przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze; są polscy wysłannicy na synod o synodalności; rozmowa o tym synodzie z prof. Aleksandrem Bańką; komentarz na temat tego, czy nowy prefekt Dykasterii ds. Nauki Wiary chce zmieniać naukę katolicką w kwestii małżeństwa i błogosławienia związków jednopłciowych; wspólne orędzie abpa Gądeckiego i abpa Szewczuka dotyczące Wołynia; rozmowa z dr Łukaszem Adamskim na temat rocznicy wołyńskiej; na koniec książkowe polecanki.

(0:00) Powitanie.

(02:24) Abp Grzegorz Ryś został mianowany przez papieża Franciszka kardynałem. Jak twierdzi Tomasz Terlikowski, ta decyzja nie jest początkiem głębokiego przełomu w polskim Kościele.

(07:22) Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie na Jasnej Górze. O. Tadeusz Rydzyk, który zaprosił prezesa PiS do tego miejsca, niezależnie od swoich intencji, szkodzi Kościołowi, a nie mu pomaga.

(12:10) Znamy polskich wysłanników na synod o synodalności. Będą nimi: abp Stanisław Gądecki, abp Adrian Galbas i abp Marek Jędraszewski. Ponadto z nominacji papieskiej w obradach weźmie udział abp Grzegorz Ryś. Natomiast Aleksander Bańka będzie jednym z pięciu świeckich reprezentantów Europy.

(12:52) Rozmowa z prof. Aleksandrem Bańką z Uniwersytetu Śląskiego na temat synodu o synodalności.

(38:24) - Watykan zmienia stanowisko wobec związku osób tej samej płci, oznajmiły niemal jednym głosem media liberalne i konserwatywne (...). Ani jedna ani druga strona nie mówią prawdy. Wypowiedzi nowego prefekta Dykasterii Nauki Wiary nie zawierają w sobie zapowiedzi radykalnej zmiany - mówi redaktor Terlikowski.

(43:04) Abp Stanisław Gądecki i abp Światosław Szewczuk wygłosili wspólne orędzie z okazji 80. rocznicy rzezi wołyńskiej.

(47:00) Rozmowa na temat rzezi wołyńskiej z dr Łukaszem Adamskim, historykiem, wicedyrektorem Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego.

(1:23:40) Tomasz Terlikowski poleca książki Cormaca McCarthy'ego.

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Szukasz książki na wakacje? Zapoznaj się z asortymentem wydawnictwa WAM, które oferuje książki z rabatem i wysyłką za 0 zł.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 95
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.