Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 99

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 99
Tomasz Terlikowski
0:00
- 0:00

Czas na 99. odcinek podcastu "Tak myślę" Tomasza Terlikowskiego. Oto spis treści: podsumowanie papieskich przemówień na ŚDM; komentarz na temat zarzutów, jakie sformułowano wobec uroczystości ŚDM w części mediów; rozmowa z Pauliną Guzik na temat ŚDM; ciekawe słowa padły z ust papieża na pokładzie samolotu wracającego z Lizbony; rozmowa o Wniebowzięciu Matki Bożej z ks. prof. Przemysławem Artemiukiem; kilka słów na temat filmu "Barbie".

(0:00) Powitanie.

(01:22) Wiele ważnych słów padło z ust papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży. Mówił on m.in. o tym, że w Kościele jest miejsce dla każdego i przestrzegał młodych przed tym, aby nie patrzyli na Kościół jako na wspólnotę ludzi lepszych. Zachęcił, by w Kościele widzieć rodzinę grzeszników. Franciszek wskazywał także na to, czym jest prawdziwa miłość.

(03:37) "Zarzuty wobec ŚDM to zarzuty wobec kierunku w jakim Franciszek prowadzi Kościół. Ich nasilenie to świadectwo tego, jak głęboko podzielony jest obecnie Kościół" - uważa Tomasz Terlikowski i komentuje zarzuty, jakie pojawiły się w części mediów na temat ŚDM.

(08:22) Rozmowa z dziennikarką Pauliną Guzik, która uczestniczyła w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży.

(35:25) Papież Franciszek po raz kolejny w interesujący sposób odpowiadał na pytania dziennikarzy będąc z nimi na pokładzie samolotu wracającego z Lizbony. Mówił m.in. o zbyt długich kazaniach w Kościele, ludziach młodych szukających wiary czy pedofilii nie tylko w Kościele.

(40:31) Rozmowa z teologiem fundamentalnym ks. prof. Przemysławem Artemiukiem na temat Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

(1:02:11) Komentarz Tomasza Terlikowskiego na temat filmu "Barbie".

⬇Dołącz do społeczności DEON.pl ⬇

STRONA → https://www.deon.pl/
FACEBOOK → https://www.facebook.com/portalDEON/
INSTAGRAM → https://www.instagram.com/deon_pl/
TWITTER → https://twitter.com/deon_pl
BLOGI → https://blog.deon.pl/

Szukasz książki na wakacje? Zapoznaj się z asortymentem wydawnictwa WAM, które oferuje promocje na najlepsze i najnowsze książki.

Doktor filozofii, pisarz, publicysta RMF FM i felietonista Plusa Minusa i Deonu, autor podkastu "Tak myślę". Prywatnie mąż i ojciec.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Podcast Tomasza Terlikowskiego | Tak myślę | Odcinek 99
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.