Prawdziwy mężczyzna nie boi się płakać. Lekcja męskości ze św. Józefem

Prawdziwy mężczyzna nie boi się płakać. Lekcja męskości ze św. Józefem
(fot. Austin Human / Unsplash)
Logo źródła: dominikanie.pl Jacek Szymczak OP

Wiele osób zrobiło nam krzywdę mówiąc "nie pokazuj, że płaczesz". Bóg umiłował Józefa by uczyć mężczyzn okazywania uczuć.

To co ważne, nie zawsze rzuca się w oczy w pierwszym momencie, ale może decydować o trzymaniu całej konstrukcji. Postawa św. Józefa to postawa kogoś kto nie pcha się na afisz, ale bierze swoją wielkość z tego kim jest, jaką misję w swoim życiu odkrywa. To on jest bohaterem listu "Patris corde" papieża Franciszka, w którym Ojciec Święty daje przepis na męskość.

Jeśli jako mężczyzna chcesz odkryć swoją tożsamość, to nie szukaj jej w tym co robisz, ale w tym kim jesteś - dla kogo i dzięki komu jesteś. Józef odkrył, że jest chciany i kochany przez Boga. To podstawa jego zaufania. Kiedy odkrywasz miłość, to że jesteś bezwarunkowo kochany, zaczynasz ufać.

Józef jest ojcem umiłowanym żeby uczyć innych mężczyzn okazywania uczuć. Wiele osób zrobiło nam krzywdę mówiąc "nie pokazuj, że płaczesz, doznajesz porażki". Ci ludzie rzeczywiście uczynili nam krzywdę, bo zabrali nam umiejętność kochania.

DEON.PL POLECA

Posłuchaj:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Prawdziwy mężczyzna nie boi się płakać. Lekcja męskości ze św. Józefem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.