Bóg to największy miłośnik życia jaki istnieje

Bóg to największy miłośnik życia jaki istnieje

Czy podróż rozwalającym się autobusem może pomóc nam spotkać Jezusa? Otóż tak! Nawet, gdy działają tylko jedne drzwi, nie ma sensu od razu marudzić i narzekać, warto je dostrzec i z nich skorzystać.

Oczekiwanie na Jezusa w Adwencie, to szukanie rozwiązań i otwartość na dobro, które jest darem Boga. To było celem świętego Ignacego: szukanie i odnajdywanie Boga we wszystkim. Bez tych codziennych prób możemy przesiadywać godzinami w kościele i Jezusa nigdy nie spotykać.

Ponadto wyjaśniamy czemu nowy James Bond, którego zresztą nie wiedzieliśmy, jest beznadziejnym filmem, ale nawet w nim można spotkać Boga.

Posłuchaj na Spotify

Posłuchaj na YouTube


„Będziemy spotykać się co tydzień i rozmawiać o tym, jak czekać na Pana Boga i jak sprawić, żeby to czekanie dotykało naszego serca” – mówią jezuici Łukasz Sośniak i Dominik Dubiel.

Jak przyznają jezuici we wstępie do podcastu, sporo czasu spędzają na Twitterze i właśnie w przestrzeni tego portalu będą szukali inspiracji do adwentowych rozważań prezentowanych w nagraniu.

Każdy z czterech odcinków będzie efektem mierzenia się autorów ze znalezionymi w sieci inspiracjami, w każdym będą szukać śladów Boga, który przychodzi w adwencie.

 

Skorzystaj również z innych propozycji rozważań na Adwent

kompozytor, dyrygent, pianista. Absolwent jezuickiej Akademii Ignatianum oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie studiuje teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Mieszka w Rzymie.

(ur. 1982) absolwent filologii polskiej i dziennikarstwa. Przez wiele lat pracował jako redaktor lokalnych mediów częstochowskich i Radia Jasna Góra. Od 2015 r. jezuita. Obecnie pracuje w Radiu Watykańskim, współpracuje z „Życiem Duchowym”. Jego pasją i najlepszym sposobem na relaks jest literatura
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bóg to największy miłośnik życia jaki istnieje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.