Jan Paweł II to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Jan Paweł II to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Życie Jana Pawła II od samego początku było związane z radykalizmem Ewangelii. Zrodziły się z niego szacunek dla każdego człowieka i świadectwo autentycznego, chrześcijańskiego życia. Potrafił słuchać i szukać dialogu, był wzorem pokory i okazywania współczucia. Bez Jana Pawła II nie byłoby radykalnej zmiany myślenia jaka dokonała się w ostatnich dziesięcioleciach na wielu płaszczyznach. Prawdopodobnie nie byłoby też wolnej Polski.

Jak napisał Janusz Poniewierski w swojej książce z "kwiatkami" o Janie Pawle II:

"To człowiek, który jest otwarty na Boga i to właśnie czyni go "niezwyczajnym". "Czuję się mały w rękach wielkiego Boga" - napisał kiedyś Jan Paweł II w liście do ojca Leona Knabita. Oto tajemnica tego papieża".

Modlitwa Jana Pawła II: Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych, o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej, o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary, o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował, o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać, o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością, o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża. Amen.

DEON.PL POLECA

 

Czytaj też ciekawe artykuły o Janie Pawle II:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jan Paweł II to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.