Kateri Tekakwitha to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego!

Kateri Tekakwitha to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Urodziła się w 1656 r. w Kanadzie. W wieku 4 lat zachorowała na czarną ospę, co oszpeciło ją do końca życia. Dzięki nauczaniu jezuickich misjonarzy zakochała się w Jezusie. W wieku 24 lat śmiertelnie zachorowała. Ostatnimi słowami, jakie wypowiedziała przed śmiercią, były: "Jesos konoronkwa!" ("Jezu, kocham Cię"). Świadkowie jej śmierci dali świadectwo, że chwilę po odejściu z ciała Kateri zniknęły wszelkie blizny, a jej twarz stała się tak piękna, że ludzie nie mogli w to uwierzyć. Był to początek wielkiego nawrócenia w plemieniu, które wcześniej odnosiło się do niej z pogardą. Modlitwa za jej wstawiennictwem czyniła ogromne cuda. Jest patronką nowo ochrzczonych, prześladowanych za wiarę oraz tych, którzy nie potrafią przebaczać.

Jak napisał o niej Szymon Żyśko:

Święta Kateri nosiła w sobie prawdziwe piękno. Na miłość ze strony Jezusa odpowiedziała miłością. Wprowadziła światło Chrystusa w mrok kanadyjskiej puszczy. Pozostała wierna w głoszeniu Ewangelii, a jednocześnie wrażliwa na los i obyczaje własnego plemienia.

Modlitwa za przyczyną św. Kateri Tekakwithy: Święta Kateri! Swoją postawą dałaś świadectwo, które nawróciło wielu. Proszę cię o wskazanie drogi dla mnie na czas, który teraz przeżywam. Naucz mnie potęgi wiary, która objawia się w jej delikatności. Pokaż mi Jezusa, w którym się zakochałaś. Ucz mnie jak głosić innym to, co jest dla mnie najważniejsze. Amen.

DEON.PL POLECA

 

Czytaj też:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Kateri Tekakwitha to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.