Ojciec Pio to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Ojciec Pio to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
1 rok temu
DEON.pl

Jeden z najbardziej znanych i czczonych dzisiaj świętych z XX wieku. Będąc młodym kapucynem, został obdarzony stygmatami Męki Pańskiej. To trudne powołanie spowodowało w jego życiu wiele cierpień fizycznych i duchowych, a także upokorzeń znoszonych przez całe lata z wielką cierpliwością i pokorą. Całkowicie powierzał się Jezusowi i Jego Matce, dlatego przyniósł, i wciąż przynosi, obfite owoce swej świętości dla całego Kościoła.

Tak napisał o nim franciszkanin John Paul Zeller:

"Św. Ojciec Pio jest potężnym pośrednikiem. Jeden z księży wspomniał mi kiedyś, że jest on prawdopodobnie najbardziej aktywnie działającym świętym w Kościele. Święty był radosnym, a nie jak myśli większość, surowym zakonnikiem. Jego powaga polegała na umiejętności wyczucia chociażby najmniejszego grzechu".

Modlitwa za wstawiennictwem św. Ojca Pio: Boże, spraw aby każdego dnia urzeczywistniało się to, co wypowiadam w sercu i swoimi ustami: "Bądź wola Twoja tak w niebie, jak i na ziemi". Za przyczyną świętego Ojca Pio, który już w młodzieńczym wieku został obdarowany łaską pragnienia poznania swojego powołania i mocą do jego wypełnienia, obdarz mnie darem rozeznawania Twojej woli, aby ona urzeczywistniała się w moich myślach i czynach.

Czytaj więcej o ojcu Pio:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Opracowanie: Katarzyna Stokłosa
14,79 zł
26,90 zł

Święty, który ciągle jest z nami

Ojciec Pio z Pietrelciny to stygmatyk, którego relikwie pozostają nienaruszone, mimo że od jego śmierci minęło prawie pięćdziesiąt lat. Podobnie jak dawniej zadziwiał otoczenie swoją wiarą, tak dziś budzi podziw...

Skomentuj artykuł

Ojciec Pio to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ojciec Pio to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.