Teresa z Avila to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!

Teresa z Avila to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
DEON.pl

Po osiemnastu latach życia jako mało gorliwej zakonnicy, przeżyła powtórne nawrócenie. Stało się to, gdy na dłużej zatrzymała się przy obrazie Jezusa Ubiczowanego. Zrozumiała wtedy, że prowadząc życie "byle jakie" zdradza swego Mistrza. Była kobietą zdecydowaną w działaniu, rozmodloną i bardzo radosną. Lubiła śpiewać i tańczyć z kastanietami w ręku. Miała też poczucie humoru i bardzo starała się nie narzekać.

Jak napisał o niej Marek Wójtowicz SJ:

Choć obdarzona była niezwykłymi łaskami mistycznymi, jakie otrzymywała na modlitwie (zob. Życie), to jednak była zawsze posłuszna spowiednikom i kierownikom duchowym, nawet jeśli spotykała się z niecierpliwością i niezrozumieniem. Jej spowiednikami byli między innymi jezuita, św. Franciszek Borgiasz oraz franciszkanin, św. Piotr a Alkantary. Jakiś czas spowiadała się u księdza, który znany był z gorszącego postępowania, ona jednak z wiarą, spowiadając się u niego z najmniejszych grzechów lekkich, doprowadziła go do wewnętrznej przemiany. Kapłan ten powrócił do wierności otrzymanej łasce kapłaństwa.

Modlitwa św. Teresy z Avila: W Twoim towarzystwie, Panie, cóż może być trudnego? Gdy się ma Ciebie blisko, czego nie można uczynić dla Ciebie? Ponieważ Ty, Panie, przychodzisz do mnie, mogę uwierzyć w moją zdolność do wielkich rzeczy w Twojej służbie. Tak, Panie, od tej chwili chcę zapomnieć o sobie i rozważać tylko o tym, w czym mogłabym Ci służyć. Odtąd nie chcę mieć innej woli tylko Twoją, Panie.

DEON.PL POLECA

Czytaj o niej więcej:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Sztuka umiłowania Boga zawarta w pouczeniach świętej Teresy jest przesłaniem jak najbardziej aktualnym dla każdej współczesnej kobiety. Zarówno dla tej, która już doświadczyła miłości Chrystusa, jak i tej poszukującej, odurzonej światem, zawiedzionej i uwikłanej w...

Skomentuj artykuł

Teresa z Avila to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.