Jacek Olczyk SJ: nie żyjmy dłużej w iluzji

Jacek Olczyk SJ: nie żyjmy dłużej w iluzji
fot. Mocni w Duchu / YouTube
Mocni w Duchu / youtube.com / pk

Wielu z nas żyje w kłamstwie - na temat Boga, innych ludzi i siebie samych. Posłuchaj kolejnego odcinka rekolekcji "(nie)Wiarygodna Miłość" i dowiedz się, jak zacząć walczyć z przekłamanym obrazem świata.

"Jezus przepowiedział Piotrowi, że się Go wyprze. I to się realizuje. Można powiedzieć, że zdanie-klucz tej Ewangelii to: «Nie znam tego człowieka». Ta scena jest dramatyczna. Jezus jest inny niż, do tej pory znał Go Piotr. Dopełnia się proces, który jest obecny w całej tej Ewangelii. Na jej początku Jezus Piotra powołał. Później rozmawiał z nim o męce. Widać reakcję i opór Piotra na wiadomość, że Jezus będzie ukrzyżowany. Później obserwujemy, jak trudno jest uczniom i Piotrowi przyjąć Jezusa, który ma być wyszydzony. Że właśnie tak się dokonuje zbawienie (…). To, co dzieje się w tej Ewangelii, jest totalnym upadkiem wizji Piotra o Jezusie i o sobie samym".

"Panie wyprowadzaj mnie z iluzji o Tobie, o mnie samym i o innych ludziach. Wyprowadzaj mnie z iluzji ku prawdzie" - dziś pomódl się tymi słowami.

DEON.PL POLECA

"Chcę zaproponować ci drogę przez mękę i zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz przeżycie przygody z (nie)wiarygodną Miłością. Po to, aby później doświadczyć pełni radości z Jego zmartwychwstania" - mówi Jacek Olczyk SJ, który prowadzi rekolekcje.

Skazanie Jezusa, Jego wyszydzenie, śmierć i później zmartwychwstanie objawiają (nie)wiarygodną miłość Boga do ludzi. Paradoksalnie jest to właśnie najbardziej wiarygodna miłość, jaka wydarzyła się w całej historii ludzkości.

W czasie rekolekcji wielkopostnych - "(nie)Wiarygodna Miłość" - zapraszam cię, abyś przeszedł z Jezusem przez Jego mękę i zmartwychwstanie.

Kolejne kroki na tej drodze pomoże nam stawiać św. Marek, autor najstarszej Ewangelii. Ostatnie trzy rozdziały tego niezwykłego tekstu będziemy rozważać w odpowiednim rytmie.

Filmy z serii (nie)Wiarygodna Miłość ukazują się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. O godzinie 9:30 znajdziesz komentarz do wybranego fragmentu Ewangelii, a od 19:30 - wprowadzenie do rozważania biblijnego nad tym fragmentem.

Twoim zadaniem jest zarówno słuchanie biblijnego komentarza, jak również modlitwa - czas "zmarnowany" z Bogiem, który kocha w sposób (nie)Wiarygodny.

 

Rekolekcje są dostępne pod linkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Merlin R. Carothers

Wydawniczy bestseller – w formie audiobooka!

Na rynku polskim pojawiło się wiele publikacji na temat wzrastania w Bogu, jednak niniejsza książka traktuje ten problem poważnie, a jednocześnie bardzo przystępnie. Pokazuje ona – w sposób dla...

Skomentuj artykuł

Jacek Olczyk SJ: nie żyjmy dłużej w iluzji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.