Jacek Olczyk SJ: to nie cuda zbawiają ale męka Chrystusa

Jacek Olczyk SJ: to nie cuda zbawiają ale męka Chrystusa
fot. Mocni w Duchu / YouTube
Mocni w Duchu / youtube.com / pk

"Uzdrowienie jest czasowe. To jeszcze nie jest Boże Królestwo. To męka Jezusa prowadzi do zmartwychwstania i to ona jest zbawieniem" - mówi Jacek Olczyk SJ w wielkopostnych rekolekcjach "(nie)wiarygodna Miłość".

"Jezus wychodzi naprzeciw swojego zdrajcy. Jezus się daje (…). Zgraja, która przyszła pojmać Jezusa jest «uzbrojona» w ukrytą strategię; to jest sposób działania ludzi, którzy się boją. Strategia Jezusa jest inna - to dawanie się. Jezus mówi: «jestem dostępny, nie mam nic do ukrycia (…)». W tej Ewangelii zderzają się dwie logiki. My jesteśmy zaproszeni do tego, aby przyjrzeć się Bogu, który się daje".

Zobacz 13. odcinek rekolekcji wielkopostnych, prowadzonych przez Jacka Olczyka SJ ze wspólnoty Mocni w Duchu:

"Chcę zaproponować ci drogę przez mękę i zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz przeżycie przygody z (nie)wiarygodną Miłością. Po to, aby później doświadczyć pełni radości z Jego zmartwychwstania" - mówi Jacek Olczyk SJ, który prowadzi rekolekcje.

Skazanie Jezusa, Jego wyszydzenie, śmierć i później zmartwychwstanie objawiają (nie)wiarygodną miłość Boga do ludzi. Paradoksalnie jest to właśnie najbardziej wiarygodna miłość, jaka wydarzyła się w całej historii ludzkości.

W czasie rekolekcji wielkopostnych - "(nie)Wiarygodna Miłość" - zapraszam cię, abyś przeszedł z Jezusem przez Jego mękę i zmartwychwstanie.

Kolejne kroki na tej drodze pomoże nam stawiać św. Marek, autor najstarszej Ewangelii. Ostatnie trzy rozdziały tego niezwykłego tekstu będziemy rozważać w odpowiednim rytmie.

Filmy z serii (nie)Wiarygodna Miłość ukazują się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. O godzinie 9:30 znajdziesz komentarz do wybranego fragmentu Ewangelii, a od 19:30 - wprowadzenie do rozważania biblijnego nad tym fragmentem.

Twoim zadaniem jest zarówno słuchanie biblijnego komentarza, jak również modlitwa - czas "zmarnowany" z Bogiem, który kocha w sposób (nie)Wiarygodny.

 

Rekolekcje są dostępne pod linkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Skomentuj artykuł

Jacek Olczyk SJ: to nie cuda zbawiają ale męka Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.