Odkryj (nie)wiarygodną Miłość. Jezuickie rekolekcje wielkopostne

Odkryj (nie)wiarygodną Miłość. Jezuickie rekolekcje wielkopostne
fot. Mocni w Duchu / YouTube
Jacek Olczyk SJ / Mocni w Duchu / YouTube

"Chcę zaproponować ci drogę przez mękę i zmartwychwstanie Pana Jezusa oraz przeżycie przygody z (nie)wiarygodną Miłością. Po to, aby później doświadczyć pełni radości z Jego zmartwychwstania" - mówi Jacek Olczyk SJ, który poprowadzi rekolekcje.

Skazanie Jezusa, Jego wyszydzenie, śmierć i później zmartwychwstanie objawiają (nie)wiarygodną miłość Boga do ludzi. Paradoksalnie jest to właśnie najbardziej wiarygodna miłość, jaka wydarzyła się w całej historii ludzkości.

W czasie rekolekcji wielkopostnych - (nie)Wiarygodna Miłość - zapraszam cię, abyś przeszedł z Jezusem przez Jego mękę i zmartwychwstanie.

Kolejne kroki na tej drodze pomoże nam stawiać św. Marek, autor najstarszej Ewangelii. Ostatnie trzy rozdziały tego niezwykłego tekstu będziemy rozważać w odpowiednim rytmie.

Filmy z serii (nie)Wiarygodna Miłość będą ukazywać się dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. O godzinie 9:30 znajdziesz komentarz do wybranego fragmentu ewangelii, a od 19:30 - wprowadzenie do rozważania biblijnego nad tym fragmentem.

Twoim zadaniem będzie zarówno słuchanie biblijnego komentarza, jak również modlitwa - czas "zmarnowany" z Bogiem, który kocha w sposób (nie)Wiarygodny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Odkryj (nie)wiarygodną Miłość. Jezuickie rekolekcje wielkopostne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.