Marcin Zieliński: co trzeba zrobić, żeby w Wielkim Poście się nawrócić?

Marcin Zieliński: co trzeba zrobić, żeby w Wielkim Poście się nawrócić?
Marcin Zieliński podczas rekolekcji wielkopostnych w Poznaniu. Źródło: Marcin Zieliński / YouTube.com
Marcin Zieliński / YouTube. com / mł

-  Każdy z nas ma takie doświadczenie, że zaczyna się kolejny Wielki Post w naszym życiu i próbujemy coś zmienić, poprawić się, żeby być lepszym człowiekiem. Błąd, który często popełniamy, polega na tym, że próbujemy to robić na własną rękę i tylko zewnętrznie - mówi Marcin Zieliński.

Jak podkreśla ewangelizator, w nawracaniu się kluczową rolę odgrywa to, co się nazywa przemianą myślenia.

- Ona jest bardzo ważna, bo jeżeli nie będziemy przemieniać tego, co jest w naszej głowie, myślach, będziemy próbowali zmieniać się tylko zewnętrznie. Każdy z nas ma takie doświadczenie, że zaczyna się kolejny Wielki Post w naszym życiu i próbujemy coś zmienić, próbujemy się poprawić, żeby być lepszym człowiekiem.

Jaki błąd popełniamy, gdy chcemy się nawrócić?

Błąd, który często popełniamy, polega na tym, że próbujemy to robić na własną rękę, o własnych siłach i tylko od zewnątrz. Problem polega na tym, że życie zmienia się na dzień, może na trzy - mówi Zieliński.

DEON.PL POLECA

Co jest lekarstwem na ten problem? Słowo Boże. To ono nas uczy, że mamy przemieniać swoje myślenie, bo życie duchowe i walka duchowa odbywają się właśnie w głowie, w myślach. Jak zauważa ewangelizator, wielu Ojców Kościoła mówi o tym, jak ważny w naszej wierze jest umysł - bo to właśnie myśli są miejscem duchowej walki. 

Chodzi o to, by zacząć myśleć jak Bóg

W opublikowanym na swoim kanale YouTube zapisie rekolekcji prowadzonych w Poznaniu Marcin Zieliński podkreśla,  że w chrześcijaństwie chodzi o to, by zacząć myśleć tak, jak myśli Bóg. Wyjść z procesu myślenia, w którym jesteśmy, w którym zostaliśmy wychowani, i zacząć myśleć tak, jak myśli Bóg.

Kiedy może się dokonać taka zmiana? Odpowiedź jest prosta: wtedy, kiedy czytamy Słowo Boże.

- Wtedy twoje myśli zaczynają biec inaczej. Gdy czytasz to, co Bóg mówi o sobie, zaczynasz wierzyć w Boga, który jest Bogiem z Biblii. Bardzo wielu ludzi ma pretensje do Boga, zaczynają mi o tym mówić, - a ja im odpowiadam: ja też takiego Boga nie znam, bo nasz Bóg jest zupełnie inny niż ten, do którego masz pretensje - mówi Zieliński. 

Posłuchaj nagrania z rekolekcyjnej konferencji:

 

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński

Panie, ile razy mam przebaczać, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.  (Mt 18, 21-22)

Okazuje się,...

Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Marcin Zieliński: co trzeba zrobić, żeby w Wielkim Poście się nawrócić?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.