Utytułowana psychiatra: poszłam na oddział pracować jako salowa, tam zaczęłam poznawać pacjentów

Utytułowana psychiatra: poszłam na oddział pracować jako salowa, tam zaczęłam poznawać pacjentów
10 miesięcy temu
Dominika Dudek, Maria Mazurek

"Zrozumiałam, że najbardziej pasjonuje mnie to, jak pacjenci przeżywają swoje cierpienie, co myślą, jakie emocje nimi kierują, niż to, jakie leki się im przepisuje" - o początkach swojej pracy opowiada prof. Dominika Dudek, utytułowana psychiatra, została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Profesor Dominika Dudek przyznaje, że gdy na piątym roku studiów uczestniczyła w zajęciach z psychiatrii doznała olśnienia. "To była miłość od pierwszego wejrzenia." - mówi. Sprawdź, jak na tę decyzję zareagował jej ojciec.  

Zobacz film: 

***

Między duszą a mózgiem | prof. Dominika Dudek

Zastanawiałeś się kiedyś czy choroby psychiczne są dziedziczne? Zadawałeś sobie pytanie: czy dusza mieści się w mózgu? A może właśnie ty cierpisz na zaburzenia psychiczne? Wiesz, że takie problemy ma aż jedna czwarta społeczeństwa? Posłuchaj, co na te tematy ma do powiedzenia prof. Dominika Dudek, uznana psychiatra, która wspólnie z Marią Mazurek napisała książkę pt.: „Nie tylko mózg”.

***

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy lekarza psychiatry, opowiadając o zdumiewających historiach z życia swoich pacjentów. Korzysta z najnowszych odkryć w dziedzinie psychiatrii i przedstawia fakty, które pomagają zrozumieć najbardziej skomplikowaną istotę we wszechświecie – człowieka. O mózgu i umyśle mówi w sposób prosty i pasjonujący.

My, czytelnicy, zrozumiemy, że lęk i niechęć do osób chorych psychicznie ma swoje korzenie w bezzasadnych uprzedzeniach. Zdobędziemy informacje o związkach między biologią a psychologią, ale przede wszystkim o ludziach, którzy nas otaczają, i… o nas samych.

Dominika Dudek – utytułowana psychiatra, została wybrana na prezesa Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kieruje Katedrą Psychiatrii CM UJ.

Maria Mazurek – dziennikarka „Gazety Krakowskiej”, współautorka (z prof. Jerzym Vetulanim) książek: Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg czy Sen Alicji, czyli jak działa mózg

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
27,93 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Utytułowana psychiatra: poszłam na oddział pracować jako salowa, tam zaczęłam poznawać pacjentów
Komentarze (2)
WG
W Gedymin
5 marca 2020, 07:48
po raz kolejny dzięki moderatorowi DEON-u za budowanie Kościoła zadowolonego z siebie.
TI
~Teodor Iwonski
4 marca 2020, 11:00
W takim razie psychiatra uznaje rzczywistosc za normalnosc, ale to rzeczywistosc, ktora niewoli i gorszy czlowieka, ktora sprowadza czlowieka do jednej masy jednakowo myslacych i jednakowo postepujacych nie rozrozniajac w czlowieku indywidualnosci wytwarza dzis juz masy chorych psychiczne. Niestety jednoski wrazliwe, a czlowiek jest indywidualnoscia wrazliwa normlne nie wytrzymuja psychicznie tej normalnosci zwana rzeczywistoscia. Wpierw nalezalo by wiec uleczyc przyczyne czyli rzeczywistosc a skutki znikna same. Co jest niestety niemozliwe...odbiegajacych od rzeczywistosci zamykajacych sie we wlasnej rzeczywistosci bedzie wiec coraz wiecej. Dlatego nauka dazy do kontroli umyslow, ktora to kontrola zapewni powszechna normalnosc i szczesliwosc. Gdyby natomiast jakas wybitna psycholog postanowila wyleczyc rzeczywistosc, to wladza wzieto by takowa za psychicznie chora. Moze by tak zaczac leczyc zatem tzw psychicznie chorych Ewangelia; i chorob juz nie bedzie.

Skomentuj artykuł

Utytułowana psychiatra: poszłam na oddział pracować jako salowa, tam zaczęłam poznawać pacjentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.