Siedem słów. Modlitwa papieża Franciszka do Serca Jezusa

Siedem słów. Modlitwa papieża Franciszka do Serca Jezusa
Fot. Garon Piceli / Pexels
DEON.pl / mł

- Istnieje taka dawna modlitwa, której nauczyłem się od mojej babci - dzielił się papież Franciszek z wiernymi podczas modlitwy "Anioł Pański" w 2020 roku. To piękna modlitwa, króciutka - zachęcał. 

Ta papieska modlitwa, którą nazywa się też czasem "modlitwą siedmiu słów", jest warta odmawiania zwłaszcza w czerwcu. Dlaczego? Bo to właśnie czerwiec jest w Kościele poświęcony Sercu Jezusowemu. Papież zapraszał do niej, podkreślając, że taka pobożność „łączy wielkich mistrzów duchowych i prosty lud Boży”. Mówił, że ludzkie i boskie Serce Jezusa jest źródłem, z którego zawsze możemy czerpać miłosierdzie, przebaczenie i czułość Boga.

"Cześć Sercu Jezusa możemy oddawać „skupiając się na fragmencie Ewangelii, odczuwając, że w centrum każdego czynu, każdego słowa Jezusa jest miłość, miłość Ojca, który posłał swego Syna, miłość Ducha Świętego, który jest w nas” - dodał papież.  

Modlitwa siedmiu słów papieża Franciszka:

Jezu, uczyń serce moje według Serca Twego

DEON.PL POLECA

- To piękna modlitwa: „Jezu, uczyń serce moje według Serca Twego”.  Warto odmówić w tym miesiącu - mówił do wiernych papież. - Czy powiemy to teraz razem? „Jezu, uczyń serce moje według Serca Twego”. 

Co się stanie, gdy będziemy się modlić taką prostą modlitwą?
- Wówczas i nasze serce, krok po kroku, stanie się bardziej cierpliwe, bardziej szczodre, bardziej miłosierne, naśladujące Serce Jezusowe - wyjaśnił Franciszek. 

Modlitwa siedmiu słów jest wezwaniem często powtarzanym podczas czerwcowych nabożeństw, a jej słowa stały się treścią jednej z pięknych, medytacyjnych pieśni o niemal identycznym tytule "O, Jezu cichy i pokorny, uczyń serce me według serca Twego"

Posłuchaj pięknego wykonania tej pieśni: 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Siedem słów. Modlitwa papieża Franciszka do Serca Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.