6 kroków do spotkania Młodej Pary z Papieżem Franciszkiem

6 kroków do spotkania Młodej Pary z Papieżem Franciszkiem
6 lat temu
Logo źródła: szlachetna paczka Szlachetna Paczka

Mają najlepsze miejsca na Placu Świętego Piotra. Kiedy po audiencji u Papieża inni muszą zadowolić się machaniem zza barierek, oni przyjmują papieskie gratulacje. Stoją piękni, eleganccy, wyjątkowi. Kto taki? Prezydenci, aktorzy, milionerzy? Nie! Pary młode, które proszą Papieża o błogosławieństwo!

- Skupiał się na każdym człowieku, z którym rozmawiał, jakby świat się zatrzymał i nie było tego całego tłumu i hałasu - wspomina spotkanie z Papieżem Franciszkiem Ewa. - A najlepsze, że był uśmiechnięty i wyluzowany. Nawet Ci, do których nie podszedł, dostali uśmiech! - dodaje jej mąż, Rafał. Podczas ślubu zrobili zbiórkę na dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Ślub Pełen Miłości ubogacił ceremonię, ale para postanowiła jeszcze bardziej zatroszczyć się o swoje małżeństwo. W miesiąc po ślubie pojechali do Watykanu, gdzie Papież pobłogosławił ich nową rodzinę podczas jednej z audiencji generalnych.

Najlepszy prezent ślubny dla pary młodej

Takie błogosławieństwo mogą otrzymać wszystkie pary młode. Droga na papieską audiencję wcale nie jest skomplikowana! Wystarczy kilka kroków.
Co zrobić aby otrzymać Błogosławieństwo od Papieża Franciszka?

Takie błogosławieństwo mogą otrzymać wszystkie pary młode. Droga na papieską audiencję wcale nie jest skomplikowana! Wystarczy kilka kroków.

Co zrobić aby otrzymać Błogosławieństwo od Papieża Franciszka?

1. Weź ślub kościelny

Pierwszy warunek jest prosty: trzeba wziąć ślub kościelny oraz otrzymać od proboszcza zaświadczenie z pieczątką parafii informujące o tym, że ślub się odbył.

2. Zgłoś chęć udziału - Audiencja u Papieża

Kiedy zaplanujecie datę pobytu w Rzymie, skontaktujcie się z Biurem Informacji dla Pielgrzymów. W wiadomości mailowej zamieście imiona i nazwiska nowożeńców, a także datę ślubu kościelnego i datę audiencji. W odpowiedzi uzyskacie informację m.in. o wymaganym na audiencji stroju ślubnym.

Chcecie poznać przepis na wyjątkowy ślub? Weźcie Ślub Pełen Miłości! >>

3. Lot do Rzymu w ciągu dwóch miesięcy od daty ślubu

Audiencje u Papieża, na których  parom młodym udzielane jest błogosławieństwo, odbywają się w środy. W Rzymie bądźcie jednak co najmniej dzień wcześniej, żeby osobiście odebrać wejściówkę.

I pamiętajcie, że zaproszenie dla nowożeńców jest ważne przez dwa miesiące od daty ślubu, a można z niego skorzystać tylko raz! Nie ma możliwości zmiany terminu. Sprawdźcie więc, czy Papież na pewno będzie w tym czasie w Watykanie.

4. Odwiedź Biuro Informacji dla Pielgrzymów

W Biurze Pielgrzymów za okazane zaświadczenie o ślubie dostaniecie specjalną wejściówkę. Trzeba ją odebrać osobiście. Na dole artykułu dowiesz się o wszystkich szczegółach.

5. Bądź na audiencji co najmniej godzinę wcześniej

Dojazd na plac Świętego Piotra warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Metro bywa o tej porze zatłoczone, a z najbliższej stacji (Ottaviano) czeka nas co najmniej 10 minut szybkiego marszu.

Dla nowożeńców zarezerwowany jest specjalny sektor, ale mimo to zarezerwujcie sobie czas na przedostanie się przez tłumy pielgrzymów. Pytając o kierunek, posługujcie się słowem: "speziale". Tak określa się sektory specjalne, do których musicie dotrzeć. I nie chowajcie wejściówek! Ochroniarze będą Was o nie prosić co najmniej kilka razy.

W "speziale", będzie czekało na was kilka rzędów siedzeń. Pierwsze z nich gwarantują dobrą widoczność podczas audiencji, a tylne wygodną obserwację jadącego wśród pielgrzymów papa mobile. Po zakończeniu audiencji pary młode są przeprowadzane przez gwardzistów do miejsca spotkania z Papieżem, czyli na schody Bazyliki. Oczekiwanie może trwać nawet godzinę. Grup, które czekają na Papieża jest wiele. Dużo zależy też od sezonu.

Świetną pamiątką ze spotkania z Papieżem są zdjęcia, które można kupić na stronie internetowej Fotografia Felici - w formie plików lub jako wywołane odbitki.

6. Zróbcie sobie rzymskie wakacje

Co warto zwiedzić będąc w Rzymie? Wszystko! Wieczne Miasto jest pełne klimatycznych zabytków, urokliwych uliczek i pięknych zakątków. Fontanna di Trevi, Koloseum, Schody Hiszpańskie - to tylko kilka z wielu romantycznych miejsc, które w połączeniu z włoską kuchnia i winem tworzą idealną scenerię dla podróży poślubnej. W lecie warto wybrać się też na chwilę nad morze - pociągiem z Rzymu jedzie się tam mniej niż godzinę!

W dodatku, skoro na audiencję będziecie musieli wziąć swoje stroje ślubne, warto zrobić w Rzymie ślubną sesję zdjęciową. W Internecie znajdziecie wiele ofert fotografów ślubnych (w tym naprawdę sporo ofert mieszkających na stałe w Rzymie Polaków). Większość fotografów ma w ofercie także transport, a nawet dodatkowo płatnych fryzjera czy makijażystkę. Sesje w Rzymie są niewiele droższe od tych w Polsce, a plenery od znanych zabytków po tarasy z widokiem na miasto i ogrody - bezcenne.

6 kroków do spotkania Młodej Pary z Papieżem Franciszkiem - zdjęcie w treści artykułu

KILKA PRAKTYCZNYCH INFORMACJI:

Loty z Polski do Rzymu
• W tanich liniach lotniczych takich jak Ryanair czy Wizzar koszt biletu do Rzymu wynosi ok. 300 zł.
• Najwięcej samolotów wylatuje z Krakowa i Warszawy.

Darmowy nocleg dla pielgrzymów
• Warto zwrócić się do kurii biskupiej o list z potwierdzeniem, że jesteście pielgrzymami. List dostaje się w trzech wersjach językowych: po łacinie, angielsku i polsku. Kiedy pokażecie takie pismo księdzu na włoskiej plebanii, nie powinniście mieć problemu z darmowym noclegiem!

Stroje ślubne w podróży
• Pamiętajcie, że w tanich liniach lotniczych ubranie w pokrowcu jest liczone jako sztuka bagażu podręcznego!
• Do walizki musi się zmieścić suknia ślubna i garnitur, ale w Rzymie możecie skorzystać z usługi prasowania w pralni.

Biuro Informacji dla Pielgrzymów
• Biuro Informacji dla Pielgrzymów działa przy kościele polskim św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 — 14.00 i 16.00 — 19.00.

***

Jeżeli jesteście gotowi na to, aby najpiękniejszy dzień w Waszym życiu okazał się szansą na lepsze życie dla wybranego przez Was dziecka, wypełnijcie krótki formularz na www.slubpelenmilosci.pl. Bo miłością warto się dzielić!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 kroków do spotkania Młodej Pary z Papieżem Franciszkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.