Bp Bryl o modlitwie do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę: Nie bójmy się wołać do Boga tak, jak potrafimy

Bp Bryl o modlitwie do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę: Nie bójmy się wołać do Boga tak, jak potrafimy
Święty Józef z Jezusem (Fot. zatletic/depositphotos.com)
KAI/dm

W 2017 roku, w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa w diecezji kaliskiej, powstała inicjatywa modlitwy o dobrego męża i dobrą żonę. W tej intencji w każdy trzeci piątek miesiąca odprawiane są Msze św., w czasie których wiele osób modli się za wstawiennictwem św. Józefa. Piątkowej Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

W homilii celebrans zachęcał do szczerej modlitwy. - Przed Bogiem nie musicie udawać. Przyjdźcie do Jezusa i powiedzcie: „Jezu, pomóż mi, bo pragnę mieć męża, bo pragnę mieć żonę, pragnę związać się z kimś na całe życie, chcę, żebyś mi pobłogosławił w sakramentalnym związku”. To są piękne pragnienia. Mówcie Jezusowi o nich - powiedział kaznodzieja.

Akcentował, że modlitwa prośby jest bardzo ważną modlitwą, bo jest uznaniem niemocy człowieka i szukaniem siły u Boga. - Nie bójmy się wołać do Boga tak, jak potrafimy. W modlitwie nie słowa są najważniejsze, ale to, żeby być wobec Pana, który przychodzi - podkreślał bp Bryl.

Po komunii św. w obecności biskupa przedstawiciele młodych przed cudownym obrazem św. Józefa Kaliskiego odmówili akt zawierzenia. Odmówiono także litanię do św. Józefa.

DEON.PL POLECA

Inicjatorami modlitwy o dobrego męża i dobrą żonę są ludzie świeccy. - Pomysł zrodził się w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa wśród ludzi świeckich, którzy swoją prośbę skierowali do księdza biskupa i tak powstała grupa, a przewodził jej przez te lata ks. Waldemar Graczyk - mówi ks. Paweł Nowacki, który od roku jest koordynatorem grupy „Spotkajmy się z uśmiechem”.

Spotkania odbywają się regularnie. W każdy trzeci piątek miesiąca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu o godz. 19.30 sprawowana jest Msza św., w czasie której zanoszona jest modlitwa o dobrego męża, o dobrą żonę.

- Organizujemy także liczne inicjatywy, takie jak wyjazdy integracyjne w góry, zabawy andrzejkowe i karnawałowe, spotkania integracyjne, wspólne wyjścia do kina. Dajemy tym ludziom okazję do tego, aby spotkali się w swoim gronie - zaznaczył duchowny.

Jak podkreśla ks. Nowacki św. Józef połączył kilkanaście małżeństw. - Jedna z głównych inicjatorek także poznała męża i obecnie jest szczęśliwą małżonką. Mamy nadzieję, że takich owoców będzie znacznie więcej - stwierdził kapłan, który tłumaczy, że nazwa grupy pochodzi z cytatu Matki Teresy „Spotkajmy się z uśmiechem, bo od uśmiechu zaczyna się miłość”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Nowacka-Kuźma, Marcin Kuźma

Papież Franciszek ogłosił, że rok 2021 będzie rokiem świętego Józefa, na pamiątkę 150. rocznicy ogłoszenia przez bł. Piusa IX dekretu Quemadmodum Deus ustanawiającego opiekuna Jezusa patronem Kościoła Powszechnego. Wybór tego świętego na patrona to nie...

Skomentuj artykuł

Bp Bryl o modlitwie do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę: Nie bójmy się wołać do Boga tak, jak potrafimy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.