Adam Szustak OP: panowie, trzeba z tym skończyć

Adam Szustak OP: panowie, trzeba z tym skończyć
(fot. youtube.com)
1 rok temu
Adam Szustak OP

Dominikanin zwraca uwagę na niezwykłą cechę, którą Pan Bóg obdarza mężczyzn. Niestety często o niej zapominają.

"Otóż, panowie, jeśli rozpadnie się twoje małżenstwo, i to się wydarzy nie z twojej winy, na przykład twoja żona cię opuści, znajdzie sobie jakiegoś "gogusia" i pójdzie z nim, wiecie, co zrobi Pan Bóg? Pan Bóg przyjdzie i zada Ci pytanie: dlaczego Twoja żona Cię opuściła? Ja mówię to zupełnie poważnie" - mówi. 

Podkreśla, że nie chodzi o obwinianie, ale o... odpowiedzialność. Posłuchajcie sami:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: panowie, trzeba z tym skończyć
Komentarze (3)
DS
~Damian Szymczak
8 lipca 2020, 11:09
Oto neomarksizm w najczystszej postaci. Bezczelne wypowiedzi, że mężczyźni ponoszą odpowiedzialność za zdrady żon. Świat jest pełen wspaniałych, odpowiedzialnych mężczyzn i znakomitych mężów. I niejeden z nich został przez żonę zdradzony i opuszczony. Jego wina-bo co-mercedesa nie kupił? Basenu przy willi nie wybudował, na rękach za mało nosił? Mówienie, że są odpowiedzialni za zdradę żon to bezczelność. Nie są-zdrady nic nie usprawiedliwia. Nic i nigdy (oczywiście w przypadku obu stron). I zdrady się nie przebacza. Tak więc mamy prostą drogę do zniszczenia rodziny, a więc społeczeństwa, kościoła, państwa. Rozumiem bowiem, że według tego człowieka, kobieta zawsze może się czuć usprawiedliwiona, że zdradziła męża. Bo zawsze jakąś wadę u niego znajdzie. Daj człowieka-paragraf znajdę-tak mówili dawni towarzysze, widać, że nowi korzystają ze sprawdzonych wzorów. Rację miała Bella Dodd. Mamy już nową generację komunistów w kościele. A w ogóle to gdzie szacunek należny mężczyznom?
2 lipca 2019, 14:27
Nie zamierzam oglądać tego odcinka, ale wiem, że o. Szustak ma uniwersalne lekarstwo na wszystkie dolegliwości. Warunek by zadziałało jest taki: młodym małżonkom nie wolno się kontaktować ze swoimi rodzicami.
JM
Jerzy Matejko
2 lipca 2019, 11:43
Cenię O. Szustaka ale bywa że opowiada brednie. I tak jest w tym przypadku

Skomentuj artykuł

Adam Szustak OP: panowie, trzeba z tym skończyć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.