Sesja ślubna po 50 latach? To naprawdę możliwe!

Sesja ślubna po 50 latach? To naprawdę możliwe!
(fot. facebook.com)
facebook.com / jp

Kiedy brali ślub, nie mieli ani garnituru ani sukni ślubnej. Jedyną pamiątką z tego dnia było zwykłe czarno-białe zdjęcie. W tym czasie młodych ograniczało wiele zakazów.

Dzisiaj wolontariusze w Szanghaju pomagają starszym parom to nadrobić. 50 lat małżeństwa to dobra okazja do tego, żeby zrobić wyczekane ślubne zdjęcia.

Kiedy zapytano jedną parę, czy gdyby mieli taką możliwość w 1968 roku, to chcieliby z niej skorzystać, odpowiedzieli: "Zdecydowanie chcielibyśmy. To nie mogło się wydarzyć ze względu na Rewolucję Kulturalną".

Jedna z bohaterek zdjęć, kiedy po takim czasie założyła pierwszy raz suknię ślubną, powiedziała: "Patrzcie na mnie, mam na sobie piękną suknię! Jestem bardzo podekscytowana".

* * *

Rewolucja Kulturalna w Chinach to ruch społeczno-polityczny w Chinach zainicjowany w 1966 roku przez Mao Zedonga jako próba wyeliminowania jego politycznych rywali i wprowadzenia w życie maoizmu. Oficjalnie została zakończona w 1969 roku, ale tak naprawdę trwała do chwili aresztowania tzw. bandy czworga w 1976 roku.

Wedding Photos At Last | China Love

A Shanghai charity has been giving older couples the wedding photos they were never allowed to take. #ChinaLove

Opublikowany przez ABC Arts Czwartek, 31 stycznia 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Szustak OP

Akrobatyka małżeńska to konferencje Adama Szustaka OP, oparte na Słowie Bożym oraz setkach spotkań z małżeństwami i narzeczonymi.

Co w środku? Mnóstwo praktycznych porad dotyczących natury miłości, umiejętności budowania więzi, komunikacji małżeńskiej, seksualności, a także...

Skomentuj artykuł

Sesja ślubna po 50 latach? To naprawdę możliwe!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.