Nowenna o dobrego męża, dobrą żonę | dzień siódmy

Nowenna o dobrego męża, dobrą żonę | dzień siódmy
(fot. depositphotos.com)

To ostatnie dni nowenny. Pomódlmy się o siłę w realizowaniu tego, do czego wzywa nas Bóg. Potem wykonaj zadanie.

DZIEŃ VII - POTRZEBUJĘ POMOCY

>> Jak odmawiać nowennę?

DEON.PL POLECA
1) Prośba na dzisiaj:

Proszę o siłę w realizowaniu tego, do czego mnie wzywasz.

2) 10 minut z Pismem Świętym:

(Mt 1, 18-24)

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: "Bóg z nami". Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie,

3) Zadanie na dziś:

Żadne zadanie, żadne powołanie, które ofiarowuje Bóg człowiekowi, nie pozostaje bez Jego pomocy.  Pan Bóg chce być również twoją siłą.

Na kartce wypisz imiona tych osób, które jakoś szczególnie pomogły ci w życiu.

Dzisiaj skontaktuj się z jedną z nich. Nie musi to być jakaś szczególnie intymna rozmowa. Ważne, abyście nawiązali kontakt.

W skrócie:

Prośba na dzisiaj: Niech będzie obecna w każdym momencie twojego dnia.

10 minut z Pismem: Przeczytaj zadany fragment. Jak mógłbyś nazwać uczucia, które się w tobie rodzą? W którą stronę cię prowadzą?

Zadanie na dziś: Wiara przejawia się w konkrecie życia.

 

Przyjdź na Mszę walentynkową

Już 14 lutego o godzinie 18 w kościele św. Barbary na Małym Rynku - spotykamy się na Mszy świętej o dobrego męża, dobrą żonę. Homilię wygłosi ksiądz Radosław Rakowski z Poznania, którego Msze gromadzą setki młodych szukających drugiej połówki.

To propozycja dla par i singli. Jeśli jesteś w związku, zaproś swoją dziewczynę, swojego chłopaka. Jeśli jesteś singlem, bądź gotowy na zmiany i miej oczy szeroko otwarte.

Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie z Zuzanną i Michałem PAX Bukowskim, którzy poznali się dzięki takiej mszy. Opowiedzą nam o tym, jak odkryć jedność w różnorodności.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych. [KLIKNIJ W BANER]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Weigl, Jacek Weigl

Jeśli zależy Ci na udanej, pełnej radości i spełnienia relacji seksualnej to trzeba o to zadbać!

Choć trudno uwierzyć, znaczna ilość małżeństw – pomimo aktywnego życia seksualnego – praktycznie nigdy nie rozmawiała ze sobą na...

Skomentuj artykuł

Nowenna o dobrego męża, dobrą żonę | dzień siódmy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.