Św. Rita - patronka od bardzo trudnych sytuacji

Św. Rita - patronka od bardzo trudnych sytuacji
Św. Rita (1380-1457)
4 lata temu

Święta Rita, choć żyła w tak odległym czasie, nie przestaje fascynować i należy do jednej z bardziej znanych świętych Kościoła. Przed jej obrazami i figurami modlą się wierni, by wspierała ich w bardzo trudnych sytuacjach związanych z życiem rodzinnym. Jest patronką matek, które heroicznie budują jedność w rodzinie, zwłaszcza gdy ich mężowie są mało odpowiedzialni i niełatwi w kontakcie. Do niej zwracają się z prośbą w sprawach beznadziejnych.

Rita urodziła się ok. 1380 r. Była jedynaczką w rodzinie górali w Rocca Porena, niedaleko Cascii. Choć doświadczała powołanie do życia zakonnego, jej rodzice zdecydowali, że ma wyjść za mąż. Nie było to udane małżeństwo. Jej mąż był człowiekiem porywczym i gwałtownym. Rita przez cały czas trwania tego związku okazywała wprost anielską cierpliwość. Mieli dwóch synów. Mąż Rity zginął z rąk mafii, wendety.
Rita sama wychowywała  synów, a kiedy zobaczyła, że i oni, podobnie jak jej zmarły mąż, zaczęli schodzić na złą drogę, prosiła Boga, by ich raczej zabrał z tego świata, niżby mieli stać się zabójcami. Pan Bóg wysłuchał jej próśb i wkrótce zmarli podczas epidemii.
Po śmierci synów Rita mogła już bez przeszkód zrealizować pragnienie wstąpienia do klasztoru augustianek w Cascii. Nie umiała ani czytać ani pisać dlatego przeznaczano ją do bardzo prostych posług, które chętnie wypełniała. Podczas prac często całowała obrączkę, znak swojej więzi z Jezusem - Oblubieńcem. Wiele się modliła, a Pan obdarzał ją mistycznymi łaskami. Święta Rita miała wielkie nabożeństwo do Męki Pańskiej, wyprosiła sobie dar stygmatów. Na swojej głowie odczuwała ranę po jednym cierniu z korony Jezusa, który przypominał jej o Męce Zbawiciela. Trwało to 15 lat. Rita prosiła też Boga, by rana ta nie była widoczna dla otoczenia i została wysłuchana.
Św. Rita zmarła 22 maja 1457 r. w Cascii, gdzie można zobaczyć jej nienaruszone ciało. Do sanktuarium w Rocca Porena oraz do Cascii przybywa bardzo wielu pielgrzymów, dla których św. Rita jest przewodniczką, nauczycielką. A ona, wielbiąca Boga, wstawia się za wszystkimi, którzy przedstawiają Bogu za jej pośrednictwem wiele spraw po ludzku trudnych do rozwiązania.
Św. Rito, módl się za nami!
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Św. Rita - patronka od bardzo trudnych sytuacji
Komentarze (76)
EJ
~Edyta Jasnosz
12 lutego 2020, 20:37
Święta Rito, dotychczas słyszałam o Tobie tylko, że jesteś patronką od spraw beznadziejnych. Twój życiorys jednak dużo bliższy mojemu sercu i rozterkom, którym patronujesz. Proszę Cię,wstaw się z prośbami naszymi do Pana Boga. W mojej prośbie błagam o przemianę duchową, psychiczną i emocjonalną mojego taty, który jest bardzo porywczy i agresywny w słowach zwykle z byle powodu (jakby sam sobie dobierał do głowy zarzuty czy sytuacje o których nikt nie wspomina), jego umiarkowanie w piciu alkoholu. Spraw poprzez Twoją wielką łaskę od Boga, by już nigdy nie ranił słowem, czynem czy zaniechaniem, byśmy przez niego nie dusiły w sobie łez, złości i strachu, i aby nie był powodem do wstydu a praktykował religię. Święta Rito, wstawiaj się za nami, Amen
KK
~Kamila Kamila
18 stycznia 2020, 07:42
Święta Rito. Moja sytuacja wydaje się beznadziejna. Odbijam się od muru, który wybudował mój mężczyzna. Proszę pomóż mi go roztopić. Proszę o szansę.
JK
Jolanta Kretowicz
1 kwietnia 2018, 13:04
Św.Rtiko,proszę Cię o wstawiennictwo za moim synem,aby wyszedł z nałogu narkomani i aby jego życie stało się wartościowe,przepełnione szczęściem i miłością.Chroń go proszę od wszelkich nałogów i zawiści złych ludzi.Módl się za nami.
16 stycznia 2018, 23:35
Świeta Rito.  Pomóż mi w tym moim nieudolnym życiu. Zawsze pod górkę. A teraz dochodzi kolizja drogowa, moja wina , za którą szczerze ubolewam. Módlmy się
JK
Joanna Klonowska
20 marca 2017, 12:44
Święta Rito proszę Cię o pomoc w nauce dla mojego syna, o zaliczenie egzaminów i ukończenie pierwszego roku studiów. Proszę Cię również w intencji mojej córki i jej poczętego dziecka o to, aby się prawidłowo rozwijało , zdrowe urodziło oraz o szczęśliwy poród dla niej i dla dziecka.
I
Iwona
22 maja 2015, 16:15
Święta Rito proszę Cię, wstaw się za moim bratem, aby zerwał z nałogiem alkoholizmu i za mną, abym spotkała dobrego mężczyznę z którym założę rodzinę. Módl się za nami!
A
Aga
18 maja 2015, 16:32
proszę o pomoc w uzyskaniu środków finansowych oraz wyjścia z trudnej sytuacji materialnej
J
Joanna
26 kwietnia 2015, 16:15
Św. Rito patronko spraw beznadziejnych i trudnych, proszę Cię o pomoc........ , pomóż mi znaleść stałą pracę....... , którą straciłam wyniku choroby nowotworowej. Postaw mi na drodze życiowej dobrego człowieka , który będzie moim mężem. Błagam Cię o przemianę mojego taty, który nadużywa alkoholu, i znęca się psychicznie, i fizycznie nad naszą rodziną. Błagam Cię o siły , abym mogła tą ciężką próbę przejść z Twoją pomocą.
M
matka
11 kwietnia 2015, 11:41
Syn ktory mnie sie wyparl Sw Rito zeby mnie szukal jak syn moze wyprzec sie matki ktory ja bil razem ze swoja zona prosze Cie Sw Rito
C
corka
11 kwietnia 2015, 11:38
Sw.Rito to co zrobila mi matka a najgorsza matka nie wyprze sie swego dziecka prosze Cie zeby jeszcze mnie zechciala dopoki zyje
A
Agnieszka
26 marca 2015, 20:04
Św. Rito  prosze Cię o pomoc w odnalezieniu pana Witka S .Wyczerpały się możliwosci ,które by mogły wskazac gdzie sie znajduje.Zachowaj go w zdrowiu i poprowadz do powrotu do rodziny i znajomych.
S
siostra
24 marca 2015, 20:58
św.Rito prosze Cie o wstawiennictwo dla mojej siostry Marty aby dostala prace aby odzyskala spokoj wewnetrzny.Otocz ja swoim matczynym plaszczem milośći.
P
pokusa
23 marca 2015, 21:54
św.Rito;proszę o pomoc w beznadziejnej sytuacji.Mam z mężem bardzo duży problem z sąsaidką,która nie daje nam normalnie żyć.Mało tegochce nam je zupełnie zniszczyć.Jesteśmy kochającą się rodziną,mamy śliczną córeczkę.Dobudowaliśmy niewielką kuchnię do naszego mieszkanka,aby lepiej nam się żyło niestety nie mieliśmy pieniędzy aby zrobic to legalnie zgodznie z prawem.Sąsiadka od wielu lat nas zastrasza ,że zgłosi nas do nadzoru budowlanego .Gdyby tak się stało ,czeka nas bardzo wysoka kara.Niktz urzędników nie jest w stanie nam pomoc,choć staraliśmy sie prosić ich o pomoc.Błagamy ,św.Rito miej nas w swojej opiece.Spraw abyśmy znaleźli rozwiązanie tej trudnej sytuacji ,niech nam ktoś pomoże.inaczej nasze życie zamieni się w koszmar.Prosimy łaskawa pani ;pomóż nam!!!
W
WIERNA
23 marca 2015, 17:57
Święta Rito proszę Cię o pomoc w jutrzejszej sprawie wszystko będzie zależało od podpisu jednej osoby niech podpisze pismo na moją wygraną bo mnie oszukali niech to wszystko już się skończy  pozytywnie JEZU UFAM TOBIE Święta Rito wstaw się za mną
J
joasia
28 stycznia 2015, 09:13
o Potęzna Swieta Rito udziel mi i mojej rodzinie łaski w tak trudnych dla nas chwilach.Jestes  moja nadzieją św.Rito w sprawach tak beznadziejnych w jakiej sie w tej chwili znajdujemy, daj sie wzruszyc św.Rito moją prośba o pomoc i wyciagnij do mnie pomocna dłoń.Wstaw sie proszę za nas  u Pana Boga .Modle sie codziennie o iskierke nadzieji ,zeby nam sie udało wyjsc z tego.Prosze równiez wszystkich  dobrych ludzi o modlitwe za moją rodzine i wyjscie z trudnej sytuacji finansowej, ja pomodle sie za Was.Bog zapłac.amen
J
joanna
27 stycznia 2015, 21:59
Św.Rito... bardzo prosze abys , pomogła nam w trudnej sytuacji finansowej z ktora borykamy sie od dłuzego czasu. Daj nam prosze siłę i wstaw sie za nami u Pana Jezusa, abysmy razem z męzem przeszli przez ten bardzo trudny czas dla nas.Problemy sie nawarstwiają w bardzo szybkim tępie i nie umiemy juz ich rozwiazac.Potrzebujemy Twojego wsparcia i modlitwy  ,aby Pan Bog był dla nas łaskawy i pomogł nam za twoim pośrednictwem... 
E
Ewa
27 stycznia 2015, 15:02
Swięta Rito...z różą w dłoni..usłysz prośbę moją ..i niech mnie obroni..łaska przez Ciebie wyjednana. Czarne jest niebo na głową moją..rozpacz i smutek  za oknem stoją. Modlę się ciągle w noce bezsenne... dla Boga nic nie jest przecież tak "beznadziejne"...i jeśli jest taka wola Jego...cudownie wyzwoli od zła wszelkiego. Proszę Cię Święta Rito -  ja Dusza zbłąkana.....wyproś mi łaskę..u Naszego Pana..Nie tracę nadziei..wierzę..ufam ..proszę...i blagalne prośby do Ciebie zanoszę. Dziękuję, że jesteś..i gdzieś z góry z nieba...darujesz mi łaskę, której mi potrzeba...
J
JA
24 listopada 2014, 10:48
Sw Rito prosze Cię o łaskę zdowia dla męza. Aby ciężka choroba sie cofnęla i mógl wrocić do domu. prosze też o cierpliwość i zdolność do radzenia sobie z trudami życia dla mnie.
M
mkr111
10 czerwca 2014, 21:03
Święta Rita patronka spraw trudnych i beznadziejnych http://pochwalony.eu/?p=2513
M
MARIA
25 maja 2014, 22:27
ŚW. RITO MÓDL SIE ZA MOJA CORKĘ. O ŁASKĘ WIARY I MIŁOŚCI. ŻEBY SPOTKAŁA CZŁOWIEKA Z KTÓRYM ZAŁOŻY SZCZĘŚLIWĄ I PEŁNĄ WIARY RODZINĘ
M
Magdalena
8 października 2013, 13:20
Św. Rito módl się za nami, …Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się  za nami. Nie modlimy się do Świętych, to Oni modlą się za nas…
M
MAGDA
8 października 2013, 09:32
św Rito, dziękuję Ci bardzo za otrzymane łaski i wsparcie  w mojej trudnej sytuacji. Wiem ,że czynisz cuda za Twoim wstawiennictwem proszę z całego serca, błagam  abym w koncu wyszła z trudnej dla mnie sytuacji, abym jak najszybcjiej ją rozwiązała i nikt aby sie o niej nie dowiedział. Błagam pomóz mi Najdroższa SW RITO.
G
Gośka
25 sierpnia 2013, 13:46
Święta Rito wiem, że czynisz cuda za Twoim wstawiennictwem proszę Cię z całego serca , aby mój syn Kamil zdał jutro egzamin poprawkowy z Języka Polskiego czuwaj nad nim i miej go w swojej opiece św.Rito kieruj jego umysłem i myślami.
R
Renia
22 sierpnia 2013, 09:12
Św. Rito proszę Cię o pomoc w sprawach Tobie wiadomych dla całej mojej rodziny, osób bliskich sercu.
R
Renia
22 sierpnia 2013, 09:03
Św. Rito dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski i gorąco proszę o łaskę  pomocy w pracy, łaskę dobrego męża, zdrowie i potrzebne łaski dla rodziców i brata, dary Duch Świętego, za bliskich zmarłych, dusze czyśćcowe.
A
Anka
17 sierpnia 2013, 16:52
Swieta Rita jestes moja ostatnia deska ratunku,nie prosze Cie tylko blagam z calego serca,o powrot Mojego meza na lono rodziny do mnie i naszego kochanego synka -zrozpaczona Twoja sluzka
P
Patrycja
19 maja 2013, 13:22
Święta Rito zwracam się do Ciebie z prośbą, proszę wysłuchaj mnie daj mi to czego tak bardzo pragnę spraw bym była taka jaka zawsze pragnęłam być z wyglądu i charakteru, abym podobała się innym a zwłaszcza sobie spoglądając w lustro, bym patrząc na siebie w odbiciu uśmiechała się. Proszę Święta Rito wysłuchaj mnie i pomóż mi aby Bóg dał mi to czego tak bardzo pragnę teraz, aby odmienił mnie na ciele, duszy i umyśle. Daj mi to szczęście błagam Święta Rito. Och Jezu oddaję się tobie, ty się tym zajmij proszę.  Amen
O
OM
13 maja 2013, 21:27
Proszę Cię Święta Rito spraw, aby nasze małżeństwo nie rozpadło się, aby mąż nie złożył pozwu rozwodowego, aby zaczął wątpić w słuszność swojego postępowania i wrócił do mnie i do dzieci. Wlej iskierkę tęsknoty i miłości do mnie w jego serce, przecież przez tyle lat byliśmy zgodnym małżeństwem. Trudno mi bez niego żyć, teraz to wiem. Bardzo boli strata najukochańszej osoby, Święta Rito błagam spraw, aby znów powróciło szczęście do mojej rodziny, teraz nauczona doświadczeniem wiem jak postępować, aby uszczęśliwić bliską osobę. Święta Rito jesteś moją iskierką nadziei, ostatnią deską ratunku. Błagam wysłuchaj mnie i pomóż, tak bardzo teraz potrzebuję Ciebie.
M
Marzena
3 maja 2013, 10:53
Dziękuję św. Ricie ! Ludzie trzeba się modlić trzeba się bardzo modlić. Chodziłam z chłopakiem 7 lat i on 3 tygodnie temu mnie zostawił powiedział ze zakochał się w koleżance i niechce mieć ze mną zadnych kontaków,próbowałam jeszcze coś wskurać ale bez skutecznie. No i zaczełam się mogli do św.Rity odmawiam te 9dniową modlitwe i  9 dnia napisał do mnie ze mnie kocha,teskni i niechce beze mnie żyć. Trzeraz przekonałam się cuda naprawde się zdarzają tylko trzeba wierzyć  !!!!
M
mocne..
7 kwietnia 2013, 23:33
Samotnie wychowuję synka. Radziłam sobie, aż do momentu wypadku samochodowego,w którym zginęli moi rodzice. Ja wypadek przeżyłam....Niestety ta sytuacja i dość ciężka choroba dziecka sprawły,że straciłam swoją firmę-po 10 latach pracy. Dwukrotnie komornik sprzedawał moje mieszkanie...Byłam bez prądu,gazu...głodna.Modliłam się do św.Tadeusza Judy.Ocalił mój dom!!!!!!!Bogu dzięki i Jemu.Potem modliłam się do św.Rity!! I nagle-obcy ludzie zapłacili mi duże rachunki za zaległości pomogli,we wszytkim...Módlcie się.Poprzez św Tadeusza,Ritę. Pan Bóg Was wysłucha-jak mnie.Uwierz w to. ...
K
książka
7 kwietnia 2013, 23:22
[url]http://www.sklep.deon.pl/produkt/art,47589,cuda-swietej-rity,w.html[/url]
SM
SKUTECZNA MODLITWA w BEZNADZIEI
19 marca 2013, 16:13
O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi) Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej? Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa. O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wierna oblubienica, Święta Rita. O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i zakonnica, i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna. A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen
O
ona
14 lutego 2013, 12:15
św Rita bardzo mi pomogła w dość beznadziejnej sprawie, bo sercowej. gorąco polecam prosić ją o wstawiennictwo, dokonała rzeczy niemożliwej! dziekuję Ci św Rito!
T
Ttoll
3 września 2012, 12:33
Jaka święta Rita,zwykła fanatyczka religijna,nie potrafiła odejść od męża to zrobiła z siebie męczennicę,nawet u Boga uprosiła śmierć swoich synów.Tak oszukuje kościół katolicki,trwaj w toksycznej rodzinie to kościół cię wynagrodzi tytułem świętej lub świętego. Trolu , kiedy przestaniesz truć? Chcesz być męczennikiem za kościół katolicki,to zostań nim.JP2 tak bardzo pragnął być męczennikiem i udało mu się to.Teraz jest błogosławionym,potem może będzie świętym i będzie ze świętą Ritą obcować w niebie.Rita nie miała udanego małżeństwa to może wyjdzie z JP2 i będą mieli śliczne aniołki.
ŁD
Łotr dobry
3 września 2012, 12:08
Jaka święta Rita,zwykła fanatyczka religijna,nie potrafiła odejść od męża to zrobiła z siebie męczennicę,nawet u Boga uprosiła śmierć swoich synów.Tak oszukuje kościół katolicki,trwaj w toksycznej rodzinie to kościół cię wynagrodzi tytułem świętej lub świętego. Trolu , kiedy przestaniesz truć?
T
Troll
3 września 2012, 11:54
Jaka święta Rita,zwykła fanatyczka religijna,nie potrafiła odejść od męża to zrobiła z siebie męczennicę,nawet u Boga uprosiła śmierć swoich synów.Tak oszukuje kościół katolicki,trwaj w toksycznej rodzinie to kościół cię wynagrodzi tytułem świętej lub świętego.
:
:-)
3 września 2012, 00:40
Samotnie wychowuję synka. Radziłam sobie, aż do momentu wypadku samochodowego,w którym zginęli moi rodzice. Ja wypadek przeżyłam....Niestety ta sytuacja i dość ciężka choroba dziecka sprawły,że straciłam swoją firmę-po 10 latach pracy. Dwukrotnie komornik sprzedawał moje mieszkanie...Byłam bez prądu,gazu...głodna.Modliłam się do św.Tadeusza Judy.Ocalił mój dom!!!!!!!Bogu dzięki i Jemu.Potem modliłam się do św.Rity!! I nagle-obcy ludzie zapłacili mi duże rachunki za zaległości pomogli,we wszytkim...Módlcie się.Poprzez św Tadeusza,Ritę. Pan Bóg Was wysłucha-jak mnie.Uwierz w to. Wspaniale, cieszę się z Tobą :-))) Jest jeszcze jeden Święty od spraw niemożliwych. Znasz? ...
B
betty
3 września 2012, 00:01
 Samotnie wychowuję synka. Radziłam sobie, aż do momentu wypadku samochodowego,w którym zginęli moi rodzice. Ja wypadek przeżyłam....Niestety ta sytuacja i dość ciężka choroba dziecka sprawły,że straciłam swoją firmę-po 10 latach pracy. Dwukrotnie komornik sprzedawał moje mieszkanie...Byłam bez prądu,gazu...głodna.Modliłam się do św.Tadeusza Judy.Ocalił mój dom!!!!!!!Bogu dzięki i Jemu.Potem modliłam się do św.Rity!! I nagle-obcy ludzie zapłacili mi duże rachunki za zaległości pomogli,we wszytkim...Módlcie się.Poprzez św Tadeusza,Ritę. Pan Bóg Was wysłucha-jak mnie.Uwierz w to.
A
ateista
30 czerwca 2012, 21:10
kazda religia to bajki , niemniej jest jeszcze duzo ludzi ktorzy wierza w te brednie
J
Julka
1 czerwca 2012, 13:04
Święta Rita to super przykład dla współczesnych kobiet. Nie tyle ważne, że trwała przy mężu okrutniku, ile to, aw jaki spoób przy nim trwała. Trwanie trwaniu nierówne. Jedno może wypływać z upodlającego zniewolenia - ileż to tego dzisiaj e3legancko nazywanego współuzależniieniem. Inne trwanie może wypływać z mocy ducha, który sprawia, żw wyzwiska, razy, agresja nawet gdy dosięgają ciała "przeciwnika", "ofiary", to nie dasięgają jej duszy. Życioryś Rity wskazuje na ten drugi rodzaj trwania - cały czas żyła swoim powołaniem a nie męzem, nie chłopakami, nie wszelaką złością ludzką. Ileż jest przykładów odejść, rozstań z alkoholikiem, seksoholikiem sadystą, które naprawdę nie są rozstaniami. Dalej są kontakty, dalej naciąganie na kasę, ustępstwa, powroty...
R
renata
25 maja 2012, 07:41
Święta Rita to nie jest dobry przykład dla kobiet w obecnych czasach. Dziś kobiety powinny odejść od takiego męża, żeby ratować siebie przed przemocą i dzizeci przed złym wpływem i przykładem ojca. Gdyby synowie Rity nie umarli, to byliby takimi samymi okrutnikami dla swoich żon - do tego doprowadziłoby jej święte trwanie przy mężu. Niedawno był tu na Deonie artykuł z zupełnie innym przesłaniem, o kobiecie, która uciekła z czwórką dzieci od męża pijaka i autor-ksiądz pochwalił jej postępowanie, pisząc, że nikt nie ma prawa znęcać się nad rodziną. Święta Rita to niestety nie jest dobry wzór do naśladowania, to raczej anty-przykład.  Czy jest może męski odpowiednik św. Rity, czyli mąż, który heroicznie trwa przy nieodpowiedzialnej i trudnej w kontakcie żonie?
Historia św. Rity:
25 maja 2012, 03:25
<a href="http://www.gloria.tv/?media=249374&connection=cabledsl">www.gloria.tv/?media=249374&connection=cabledsl</a>
W
Weronia
22 maja 2012, 12:54
Wspaniale ojcze Marku! niech kobiety pozwalaja na przemoc psychiczna,emocjonalna,duchowa i fizyczna a wtedy beda swiete!!!! Oczywiscie to byly inne czasy dla kobiet,jednak niektorzy ksieza i dzisiaj odczuwaja jakas przyjemnisc widzac sponiewierane kobiety i mowia im naprawde o wytrwalosci i siwetosci.
?
?
22 maja 2012, 08:52
Św.Rita (Margherita Lotti 1381-1457) ???? http://pl-pl.facebook.com/pages/Margherita-Lotti/176641069035284 Święta Rito, posłuszna córko swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała siostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego niespokojnego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom. W rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie ..... (wymienić ją). Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą, i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.
PM
przykładowa modlitwa
12 maja 2012, 17:53
Św.Rita (Margherita Lotti 1381-1457) Święta Rito, posłuszna córko swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała siostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego niespokojnego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom. W rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie ..... (wymienić ją). Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą, i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.
A
a
12 maja 2012, 17:20
Św. Rito, módl się za nami!
:
:)
12 maja 2012, 11:55
A moim idolem dnia powszedniego jest św Antoni z Padwy. Zawładnął mną całkowicie :) To niesamowite, jak wielcy moga być ludzie, będący blisko Boga. Brak mi wykładów w parafiach z historii Kościoła czy żywotów świętych. A przecież mogących zafascynować mlodych ludzi. W dodatku, że Święci żyją. Dla Ciebie: <a href="http://www.deon.pl/religia/swiety-patron-dnia/art,114,sw-antoni-padewski-prowadzony-przez-burze.html">http://www.deon.pl/religia/swiety-patron-dnia/art,114,sw-antoni-padewski-prowadzony-przez-burze.html</a>
Z
zyga
12 maja 2012, 11:49
A moim  idolem dnia powszedniego jest św Antoni z Padwy. Zawładnął mną całkowicie :)  To niesamowite, jak wielcy moga być ludzie, będący blisko Boga. Brak mi wykładów w parafiach z historii Kościoła czy żywotów świętych. A przecież  mogących zafascynować mlodych ludzi.
NT
NOVENA TO SAINT RITA
12 maja 2012, 10:55
NOVENA TO SAINT RITA <a href="http://www.stritabrooklyn.com/NovenaStRita.htm">http://www.stritabrooklyn.com/NovenaStRita.htm</a> The Novena to Saint Rita may be made at any time. It is most appropriate to do it for nine days . If one wishes to make three days of prayer to Saint Rita, use the last three days of the Novena.
ND
NOWENNA DO ŚW. EXPEDYTA
23 marca 2012, 09:25
-  w przypadkach nagłych i ważnych <a href="http://www.mariateresa.ojczyzna.pl/TEKSTY/Expedyt-Nowenna.htm">http://www.mariateresa.ojczyzna.pl/TEKSTY/Expedyt-Nowenna.htm</a>
:
:-)
23 maja 2011, 09:10
Aby uczcić Świętą można pojechać do Cascia: zobaczyć bazylikę i ciało Świętej. Lekko już zbrązowiało, ale pozostaje niezepsute. Można zobaczyć dom rodzinny, zamieniony od czasu beatyfikacji na kaplicę, lazaret, w którym siostra Rita pomagała chorym, biednym i kościół parafialny oraz ogród, z którego pochodziła róża i figi. W Cascia wszystko mówi o niej. No można, można, ale trzeba miec pieniądze na wyjazd.
OU
odwiedziny u świętej
22 maja 2011, 23:23
Aby uczcić Świętą można pojechać do Cascia: zobaczyć bazylikę i ciało Świętej. Lekko już zbrązowiało, ale pozostaje niezepsute. Można zobaczyć dom rodzinny, zamieniony od czasu beatyfikacji na kaplicę, lazaret, w którym siostra Rita pomagała chorym, biednym i kościół parafialny oraz ogród, z którego pochodziła róża i figi. W Cascia wszystko mówi o niej.
T
tsj
22 maja 2011, 20:50
Dzięki za info o Ricie :)
NS
Nowy Sącz
22 maja 2011, 12:26
W uroczystość Św. Rity. Msze święte z błogosławieństwem róż, o godz.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 i 19.00. * Przed kościołem, można nabyć: książkę o życiu Św. Rity, tekst nowenny, róże, piernikowe „Ritki” a także kubki z podobizną Św. Rity.
K
KRAKÓW
22 maja 2011, 12:22
Uroczysta Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 22.V o godz. 18.00, a przewodniczyć jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Bp Józef Guzdek, Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego. Zapraszamy serdecznie i prosimy: niech każdy przyniesie ze sobą różę - symbol św. Rity. <a href="http://www.parafia-kazimierz.augustianie.pl/">http://www.parafia-kazimierz.augustianie.pl/</a>
P
poprawka
31 stycznia 2011, 17:05
Wiele wizerunków Św.Rity: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=CZ5zppkhqHc&feature=related">http://www.youtube.com/watch?v=CZ5zppkhqHc&feature=related</a>
MW
Marta Wawrzyniak
16 grudnia 2010, 08:23
 2 lata temu byłam u niej w sanktuarium w Cascii. Widziałam ją! polecam...
MW
Marta Wawrzyniak
16 grudnia 2010, 08:21
 a mi znów św. Rita pomogła wysłuchując modlitw ws ostrego bólu i uratowała mnie...
PP
pierwszy post - cytat:
16 grudnia 2010, 08:17
"Odkrylam niedawno historie Swietej Rity i znalazlam tez nowenne do niej. Przechodzilam akurat bardzo ciezki okres w pracy, poniewaz osoby z ktorymi pracuje zachowywaly sie w okropny sposob, trudno wytlumaczyc dlaczego. Atmosfera byla nie do zniesienia i z tego powodu nie spalam prawie tydzien. Czulam sie jak mniej niz zero, nikt nie odpowiadal na moje pytania, nie mowiono mi dzien dobry ani do widzenia... Nie wiedzialam jak zmienic choc odrobine ich pogardliwe postepowanie i podejscie do mnie i myslalam nawet o tym, zeby opuscic biuro i znalezc inna prace. Zaczelam sie modlic o wstawiennictwo Swietej Rity w tej sprawie i odmawiac codziennie nowenne. To co sie wydarzylo bylo spektakularne. Dzis uplynal 9 dzien mojej regularnej modlitwy, "o zmiane serc" i przyzekam, ze przezylam ogrona zmiane. Nagle osoby zmienily swe podejscie, zaczelismy rozmawiac, zartowac, smiac sie, zrobilismy wspolna przerwe na kawe. Przezylam swietny i mily dzien w pracy. Wiem, ze to za wstawiennictwem Swietej Rity. Jestem tego pewna. Jestem jej wdzieczna za pomoc. Wiem, ze jest wielka Swieta i posiada wielka moc. Zachecam wszystkich do odkrycia tej osoby i do odmawiania nowenny w wielu sprawach."
@
@
16 grudnia 2010, 00:32
ŚWIADECTWA SPISYWANE PRZEZ OKOŁO 5 LAT O POMOCY ŚW. RITY <a href="http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=24&t=4811">http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=24&t=4811</a>
ŚR
Święta Rita
14 grudnia 2010, 22:37
"Pan Bóg stawiał przed nią wciąż inne zadania. Była żoną, matką, wdową, a dopiero potem została zakonnicą. Dzięki temu wszystkie stany mogą ją dziś prosić o wsparcie w modlitwie - każdego zrozumie." <a href="http://www.mbkp.info/swieci/rita.html">http://www.mbkp.info/swieci/rita.html</a>
OS
od spraw beznadziejnych
8 grudnia 2010, 23:03
http://www.list.media.pl/nr-specjalny-2006-w-rita-od-spraw-trudnych-i-beznadziejnych/
ŚR
Święta Rita
7 grudnia 2010, 08:56
<a href="http://voxdomini.com.pl/sw/sw13.html">http://voxdomini.com.pl/sw/sw13.html</a>
podopieczny św. Gummara
6 grudnia 2010, 11:25
[Tereso jest człowiek, Kapłan którego trzeba zbadać i Ty możesz to uczynić i orzec czy jest faktycznie guru czy szaleńcem a może jedno i drugie odsyłam do grzechy.com. ks.Marek Poryzała]Rzecz w tym,że laickich przewodników w życiu to my mamy w Polsce na pęczki,ale prawdziwego duchowego guru pod koloratką-ciężko spotkać w internecie. A swoją drogą,wiem skąd się to bierze, myślicie,że widok sutanny odstraszy grzeszników lub ateistów.Kiedyś tak myslalam,ale jeżeli na widok gospodarza w stroju odświętnym zawracamy od drzwi,znaczy-potrzebujemy więcej czasu,żeby wejść na imprezę u Jezusa.
FO
film o św. Ricie
6 grudnia 2010, 08:58
<a href="http://www.ekino.tv/film,Historia-swietej-Rity-Rita-da-Cascia-2004-napisy,14086.html">http://www.ekino.tv/film,Historia-swietej-Rity-Rita-da-Cascia-2004-napisy,14086.html</a> Na początki Rita buntowała się, robiła mu wymówki, wyrzucała mu, że nie troszczy się o rodzinę. Chciała go przekonać, nawrócić, zmienić. Ale z czasem Jezus pozwolił jej zrozumieć, że w ten sposób daje udział w swoim krzyżu i oczekuje od Rity tym większej miłości. To ona sama najpierw musiała się zmienić, zdobyć się na cierpliwość, wyrozumiałość, łagodność, pokorę, przebaczenie. Patrzyła na krzyż Jezusa i uczyła się jak On odpowiadać na wszystko miłością. Jezus powoli przemienił serce Fernanda
Z:
zapytam :)
21 listopada 2010, 13:35
Podobno Ta Święta ratuje rodziny. To prawda? Ktoś zna jakieś świadectwo?
T
teresa
20 listopada 2010, 18:54
Rzecz w tym,że laickich przewodników w życiu to my mamy w Polsce na pęczki,ale prawdziwego duchowego guru pod koloratką-ciężko spotkać w internecie. A swoją drogą,wiem skąd się to bierze, myślicie,że widok sutanny odstraszy grzeszników lub ateistów.Kiedyś tak myslalam,ale jeżeli na widok gospodarza w stroju odświętnym zawracamy od drzwi,znaczy-potrzebujemy więcej czasu,żeby wejść na imprezę u Jezusa.
20 listopada 2010, 18:41
Ja jednak miałbym troche wyrozumiałości, nie tylko dla bikini lekarza :-). Teresa. może jednak dało by się znaleźć ważniejsze szlaki do zdobycia ? Nie sutanna czyni księdza...
T
teresa
20 listopada 2010, 16:37
A koszula sutannę- Lelku.Czy chciałby ksiądz przeżyć badanie lekarskie w wykonaniu lekarza w bikini?.Czy powinnam zawracać głowę wszystkim świętym z powodu zmian ,jakie nastąpiły w strojach osób duchownych? Pisze te słowa i przykro mi,że w Zakopanem nie udało mi się odwiedzić wszystkich kościołów. Każdy ma jakieś szlaki do zdobycia.
20 listopada 2010, 16:12
No cóż, nawet w zakonach populizm  zaczyna zastępować myślenie  :-).
Artur Demkowicz SJ
Artur Demkowicz SJ
20 listopada 2010, 09:22
Na rozliczne prośby... z m i e n i a m y .... :-)
S
sdg
20 listopada 2010, 08:40
Też jestem zdania że tytuł jest, delikatnie mówiąc trochę niefortunnie dobrany...Jestem zafascynowana życiem i postawą św. Rity, a w czasach w których żyła było niewielu piśmiennych... Św. Rita jest dla mnie jak niezawodna przyjaciółka...wyslucha i pomoże dlatego ogromnym szczęściem było dla mnie spotkanie z Nią w Casci...niesamowite wrażenie móc pobyć w jej rodzinnym domu w Roca Porena. Pomimo swojego niewielkiego wzrostu i analfabetyzmu...WIELKA ŚWIĘTA!!!
O
Oburzona
18 listopada 2010, 08:15
Bardzo nie podoba mi się tytuł -> "cierpliwa analfabetka" - była "wierną żoną, mądrą matką, pokorną zakonnicą... ----- NIEZWYKŁĄ ŚWIĘTĄ" - mimo wieloletniej przyjaźni ze św.Ritą i poszukiwań biograficznych związanych z Jej życiem... charakteryzując Ją w tutule nie zwróciłabym uwagi na tak nieistotny fakt.  PROSZĘ PILNIE ZMIENIĆ TYTUŁ !!! ...inaczej Autor zamiast używać skrótu SJ - powinien podpisywać się AR (od arogant) Święci są świętymi.... nie potrzebują "watpliwego PRu języka mediów i brukowców".
A
akwora
15 listopada 2010, 21:30
Jest takie polskie słowo : niepiśmienna ! Analfabetka brzmi obelżywie zwłaszcza w kontekście czasów w jakich żyła święta.
P
paulina
15 listopada 2010, 14:05
święta, która sama wychodzi z inicjatywą wstawiennictwa, nie czeka aż ktoś ją poprosi. Samaa tego doświadczyłam i nie mogę wywdzięczyć się, i wyjść z zachwytu jej dobroci i wyciągania pomocnej dłoni. Bardzo pomocna, polecam! :) 
M
modlitwa
22 maja 2010, 20:35
Modlitwa do św. Rity Pozdrawiam cię święta Rito, napełniona miłością i pokojem, przykładzie każdej wszelkiej cnoty, wierna uczennico Chrystusa. Pomóż nam, patronko rodziny i przebaczenia, uwierzyć, że dla Boga wszystko jest możliwe i wspomagaj nas w każdej potrzebie. Amen.

Skomentuj artykuł

Św. Rita - patronka od bardzo trudnych sytuacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.