Ta postawa może całkowicie odmienić twoje rozumienie Ewangelii

Ta postawa może całkowicie odmienić twoje rozumienie Ewangelii
(fot. youtube / piotr kropisz blog multimedialny)
Piotr Kropisz SJ / Judyta Pudełko PDDM

Możesz odkryć siebie w nowy sposób dzięki przyjęciu właśnie tej postawy przy czytaniu Ewangelii wg św. Łukasza. Spróbujesz?

Jesteśmy ludźmi ukochanymi przez Boga i słuchanie Słowa Bożego ma nas nieustannie w tym utwierdzać. Święty Łukasz dał nam niebywałą pomoc w tym, jak mamy przyjmować Słowo w naszym życiu. Ta «tajemnicza» postawa może wnieść dużo do zrozumienia tego, kim jestem ja w oczach Boga.

Oglądaj film, w którym biblistka s. Judyta Pudełko PDDM oraz kierownik duchowy o. Piotr Kropisz SJ wskażą ci kierunek:

Święty Łukasz pisze do Teofila - człowieka o konkretnym imieniu, którego tożsamością jest bycie kimś ukochanym przez samego Boga. Ewangelia jest nam dana, abyśmy odkrywali siebie właśnie jako takie osoby.

Prolog Ewangelii wg św. Łukasza daje światło do odbierania jej. Łukasz mówi nam w nim, że zebrał i uporządkował różne świadectwa i że nie pozostawia nam rzeczy przypadkowych, ale prawdziwą historię, którą usłyszał od prawdziwych świadków wydarzenia. Chce powiedzieć jak najdosadniej: to, co słyszycie, jest prawdą.

DEON.PL POLECA

Ewangelia nie jest kroniką, ale historią opowiedziana z Bożej perspektywy. Bóg w sposób nieodwracalny wszedł w nasze życie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Kropisz SJ, s. Ewa Bartosiewicz RSCJ, Maja Komasińska-Moller

Zamiast liczyć lata kalendarzowe, policz swoje „lata duchowe”!

Daty urodzenia w dowodzie nie zmienisz, ale to, jak szybko starzejesz się psy­chicznie, w dużej mierze zależy od Ciebie. Książka, którą oddajemy w Twoje ręce, jest krokiem...

Skomentuj artykuł

Ta postawa może całkowicie odmienić twoje rozumienie Ewangelii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.