Takiej Biblii... jeszcze nie słyszeliście [AUDIO]

Takiej Biblii... jeszcze nie słyszeliście [AUDIO]
(fot. shutterstock.com)
bibliaaudio.pl / jp

Powstaje niesamowite słuchowisko, dźwiękowa adaptacja Biblii - Starego i Nowego Testamentu. Nagranie ma trwać około 110 godzin, w którym będzie brało udział 300 aktorów i muzyków.  Autorami projektu są Maciej Budzich i Krzysztof Czeczot.

Przedsięwzięcie jest sporym wyzwaniem ze względu zarówno na ilość pracy, jak i budżet potrzebny na sfinansowanie produkcji. 1 godzina audiobooka to około 50 godzin pracy nad nagraniem, montażem, tworzeniem efektów. Zbiórka pieniędzy i realizacja została z tego względu podzielona na kilka etapów. W nagraniach zostanie wykorzystana Biblia Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku.

>>Pobierz pliki

Jak przyznają pomysłodawcy, projekt powstaje z trzech powodów.

Po pierwsze, jak mówi Krzysztof Czeczot: "nasza inicjatywa ma wymiar kulturalny, edukacyjny i społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na bibliaaudio.pl czy też poprzez uczestnictwo w samych nagraniach, bo taką możliwość również zaproponujemy".

Po drugie projekt jest przeznaczony dla tych, którzy nie znają Pisma Świętego, a chcieliby poznać. Jak również dla tych, którzy je znają, ale chcieliby je zobaczyć w trochę innej odsłonie.

Po trzecie, autorzy określają to jako "nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń - swego rodzaju cyfrowy pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski".

Powstała już pierwsza część projektu - Nowy Testament. Zbiórka zakończyła się w maju, a realizacja pod koniec lipca 2016 roku. Zbiórka na Stary Testament rozpoczęła się 14 czerwca. Realizacja jest uzależniona od jej tempa, kolejne fragmenty będą udostępniane wraz z postępującymi pracami.

W nagraniach możemy usłyszeć Jerzego Trelę w roli Boga, Andrzeja Woronowicza jako Jezusa, a także Małgorzatę Kożuchowską (narratorka w Ewangelii wg św. Jana) i Krystynę Jandę (narratorka w Ewangelii wg św. Mateusza).

Po zakończonym projekcie całość będzie udostępniona w Internecie za darmo.

Posłuchaj fragmentu Ewangelii wg św. Marka (rozdział 16, Zmartwychwstanie):

>> Tutaj możesz wesprzeć projekt 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Takiej Biblii... jeszcze nie słyszeliście [AUDIO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.