Teresa z Avila to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!

Teresa z Avila to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
DEON.pl

Po osiemnastu latach życia jako mało gorliwej zakonnicy, przeżyła powtórne nawrócenie. Stało się to, gdy na dłużej zatrzymała się przy obrazie Jezusa Ubiczowanego. Zrozumiała wtedy, że prowadząc życie "byle jakie" zdradza swego Mistrza. Była kobietą zdecydowaną w działaniu, rozmodloną i bardzo radosną. Lubiła śpiewać i tańczyć z kastanietami w ręku. Miała też poczucie humoru i bardzo starała się nie narzekać.

Jak napisał o niej Marek Wójtowicz SJ: Choć obdarzona była niezwykłymi łaskami mistycznymi, jakie otrzymywała na modlitwie (zob. Życie), to jednak była zawsze posłuszna spowiednikom i kierownikom duchowym, nawet jeśli spotykała się z niecierpliwością i niezrozumieniem. Jej spowiednikami byli między innymi jezuita, św. Franciszek Borgiasz oraz franciszkanin, św. Piotr a Alkantary. Jakiś czas spowiadała się u księdza, który znany był z gorszącego postępowania, ona jednak z wiarą, spowiadając się u niego z najmniejszych grzechów lekkich, doprowadziła go do wewnętrznej przemiany. Kapłan ten powrócił do wierności otrzymanej łasce kapłaństwa.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:


Modlitwa do św. Teresy z Avila: W Twoim towarzystwie, Panie, cóż może być trudnego? Gdy się ma Ciebie blisko, czego nie można uczynić dla Ciebie? Ponieważ Ty, Panie, przychodzisz do mnie, mogę uwierzyć w moją zdolność do wielkich rzeczy w Twojej służbie. Tak, Panie, od tej chwili chcę zapomnieć o sobie i rozważać tylko o tym, w czym mogłabym Ci służyć. Odtąd nie chcę mieć innej woli tylko Twoją, Panie.

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!


Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Teresa z Avila to mój święty na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.