To prawdopodobnie najlepszy film na ciszę wyborczą

To prawdopodobnie najlepszy film na ciszę wyborczą
1 miesiąc temu
Redakcja DEON.pl

Zobacz krótkometrażowy film o tym, jak świadome wchodzenie w ciszę może zmienić wszystko w naszym życiu.

"Bóg. Cisza. Prostota" to książka i dwa filmy krótkometrażowe o wyjątkowym miejscu, w którym ludzie z całego świata szukają nadziei w ciszy i prostocie. W trakcie trwającej ciszy wyborczej proponujemy zatrzymać się na chwilę, żeby dać sobie szansę na dostrzeżenie tego co piękne, a co nam umyka w codziennym zabieganiu i zalewie bodźców. 

Tak o tym projekcie pisze Magda: "Taizé to taka esencja prostego życia, ekumenizmu, wrażliwości i uważności. I powołania do życia z ludźmi w świecie w jakim przyszło nam żyć. W takim Kościele chcę być. Czytajcie koniecznie jak macie serce obolałe od kolejnych afer wśród duchownych. Róbmy taki Kościół jak ten w małej wiosce w Burgundii".

Część pierwsza: 

Brat Marek jest księdzem, pierwszym Polakiem, który został bratem w Taizé. W filmie mierzy się z bardzo osobistymi pytaniami. Możemy też zobaczyć jego życie we wspólnocie od strony, która na co dzień jest dostępna dla nielicznych.

Część druga: 

Halina jest studentką medycyny. Piotrek dziennikarzem i działaczem społecznym. Szymon modelem i muzykiem. 3 osoby. 3 różne światy. 3 historie. I mierzenie się z bardzo osobistymi tematami. Rozmowy o lęku i zwycięstwie miłości. I o tym jak Taizé zmienia ich życie.

Na koniec zobacz też poruszające słowa arcybiskupa Grzegorza Rysia na spotkaniu Taizé we Wrocławiu:

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu brakuje ciszy i prostoty, jeżeli chciałbyś odnowić źródła swojej wiary, wejdź na stronę www.taize.fr/pl i sprawdź, jak i kiedy możesz przeżyć przygodę, która może zmienić Twoje życie. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

To prawdopodobnie najlepszy film na ciszę wyborczą
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

To prawdopodobnie najlepszy film na ciszę wyborczą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.