W Wielkim Poście modlę się za abp. Adriana Galbasa. Wylosuj biskupa, którego otoczysz duchowym wsparciem

W Wielkim Poście modlę się za abp. Adriana Galbasa. Wylosuj biskupa, którego otoczysz duchowym wsparciem
Abp Adrian Galbas (fot. episkopat.pl / flickr.com
DEON.pl

Abp Adrian Galbas urodził się 26 stycznia 1968 roku w Bytomiu. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1994, biskupie w 2020, a na arcybiskupa został mianowany w 2021 roku. Abp Galbas kieruje archidiecezją katowicką, a jego zawołanie biskupie brzmi: "Pokój Chrystusa".

Współpracownikami abp. Adriana Galbasa są bp Grzegorz Olszowski, bp Marek Szkudło, bp Adam Wodarczyk, a także biskupi seniorzy abp Damian Zimoń, bp Grzegorz Kaszak, bp Piotr Skucha i abp Wiktor Skworc, których również ogarniamy naszą modlitwą.

Aby wylosować swojego biskupa, kliknij w baner:


Modlitwa za arcybiskupa Adriana Galbasa i jego współpracowników, którą będziemy odmawiać w Wielkim Poście:

Panie Jezu, Ty zechciałeś zbudować Twój Kościół na ziemi, dlatego posłałeś Świętych Apostołów, aby nauczali i chrzcili wszystkie narody oraz prowadzili je na drodze do Zbawienia. Dziękujemy Ci za łaskę wiary, którą otrzymaliśmy za ich pośrednictwem i prosimy Cię: obdarz łaską naszego pasterza, księdza arcybiskupa Adriana Galbasa, który pełni apostolską misję wśród nas.

Wybrałeś go spośród Twego ludu i ustanowiłeś biskupem, aby opiekował się i kierował tą trzodą, którą Duch Święty mu wyznaczył. Wspomóż go Panie, aby był dobrym pasterzem, który troszczy się o swą trzodę, pilnuje i przewodzi jej ze świętą mocą, mądrością w miłości.

Umocnij go i jego urząd, oraz błogosław mu pełnią Twych łask. Wzmacniaj w nim każdego dnia moc Ducha Świętego, którą otrzymał podczas święceń jako następca apostołów. Spraw, by miłość płynąca z Twego serca panowała w nim i by mądrość Ducha Świętego kierowała jego postępowaniem tak, aby jego słowa oraz czyny wydały bogate owoce duchowe i pomogły budować Twe królestwo w naszym kraju.

Prosimy Cię Panie, który jesteś miłosierny, daj mu, jego współpracownikom i nam wszystkim wciąż większą pewność Twojej miłości i opieki tak, abyśmy razem mogli podołać wszystkim trudnościom. Panie Boże, napełnij nasze serca cierpliwością i uczuciem pojednania. Nie pozwól, aby trudności i zwątpienie odwiodły nas od Ciebie, który przez Twój Krzyż i Zmartwychwstanie prowadzisz nas wszystkich w Twoim Świetle, Twym pokoju i radości.

O to prosimy Cię Boże, przez Chrystusa Pana naszego. Amen. (źródło: Parafia w Bergen)

Pod Twoją obronę…

Koniecznie podziel się "swoim" biskupem na Facebooku i zainspiruj innych do modlitwy!


Cały Kościół bardzo potrzebuje naszej modlitwy. Dlatego w Wielkim Poście, zamiast klasycznych wyrzeczeń, proponujemy wam wyzwanie "WYLOSUJ BISKUPA". Polega ono na otoczeniu modlitwą konkretnego biskupa diecezjalnego, jego biskupów pomocniczych, biskupów seniorów oraz całej diecezji, której służą.

DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Wielkim Poście modlę się za abp. Adriana Galbasa. Wylosuj biskupa, którego otoczysz duchowym wsparciem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.